Technologie » Internet

Kaspersky Lab świadczy usługi informatyki śledczej

Kaspersky Lab będzie świadczył usługi w zakresie informatyki śledczej oraz reagowania na incydenty posiadaczom cyberubezpieczenia Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii.

W przypadku kryzysu cybernetycznego firmy mogą teraz skorzystać z wiedzy eksperckiej Kaspersky Lab, która pomoże im ograniczyć szkody związane z incydentami naruszenia bezpieczeństwa poprzez szybki dostęp do usług nowej generacji oraz możliwość rozpoczęcia profesjonalnego dochodzenia w sprawie incydentu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W „Barometrze ryzyka Allianz 2007” cyberincydenty uplasowały się na trzecim miejscu wśród zagrożeń dla biznesu dotyczących firm na całym świecie (1). Wyniki badania firmy Kaspersky Lab pokazują, że duże korporacje muszą wydać średnio 861 000 dolarów amerykańskich, aby podnieść się po cyberincydencie, podczas gdy średni koszt w przypadku średnich przedsiębiorstw wynosi 86 500 dolarów amerykańskich (2).

Reagowanie Kaspersky Lab na incydenty: informatyka śledcza i analiza szkodliwego oprogramowania

„Allianz Cyber Protect Premium", cybernetyczna polisa ubezpieczeniowa AGCS przeznaczona dla firm, pokrywa nie tylko straty finansowe poniesione na skutek przerwania działalności, konieczności odzyskania danych czy roszczeń osób trzecich z tytułu odpowiedzialności cywilnej, ale również koszty usług informatyki śledczej.  

Informatyka śledcza firmy Kaspersky Lab będzie wspierała rozwiązywanie bezpośrednich problemów dotyczących bezpieczeństwa oraz ograniczanie szkód, jak również analizę szkodliwego oprogramowania, przyczyn technicznych i badanie całego incydentu. Wszechstronna analiza będzie obejmowała atakującego, stosowane technologie, czas trwania ataków, cele operacji i jej skutki. Jako partner AGCS w zakresie informatyki śledczej, Kaspersky Lab może następnie zarekomendować i wdrożyć strategie ochrony i przywracania danych, jak również środki umożliwiające zapobieganie przyszłym incydentom naruszenia bezpieczeństwa w firmach, które zostały nimi dotknięte. Możliwe jest również zachowanie dowodów dla potencjalnych organów ścigania. Poza świadczeniem usług technicznych AGCS współpracuje z innymi partnerami w celu zapewniania wsparcia ofiarom cyberataków zarówno w zakresie strategicznej komunikacji w sytuacjach kryzysowych, jak i — poprzez wyspecjalizowanych prawników — postępowania dotyczącego prywatności danych. Polisy ubezpieczeniowe AGCS obejmują nie tylko cyberataki ukierunkowane, ale również te masowe.

Cyberubezpieczenia w ramach całościowej koncepcji ochrony

Polisy cyberubezpieczenia zyskują coraz większe znaczenie jako element całościowej strategii ochrony. Posiadając dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie analizy zagrożeń, Kaspersky Lab potrafi rozpoznać cyberataki w sposób profesjonalny i na wczesnym etapie, a także może zareagować na nie w oparciu o informatykę śledczą — powiedział Holger Suhl, dyrektor zarządzający na region DACH, Kaspersky Lab. Cieszymy się, że jako partner Allianz Global Corporate & Specialty możemy chronić klientów AGCS w Niemczech, Austrii i Szwajcarii przed cyberatakami i szkodami wynikowymi — dodaje.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą grupę partnerów w zakresie informatyki śledczej o Kaspersky Lab — powiedział Martin Zschech, szef działu Financial Lines, AGCS region Europy Środkowej i Wschodniej. Tym samym możemy oferować naszym klientom, którzy wykupili cyberpolisę, wsparcie lidera rynkowego w branży cyberbezpieczeństwa w razie kryzysu informatycznego. W przypadku każdej firmy, która padnie ofiarą takiego incydentu, niezwykle istotne jest szybkie określenie przyczyny i zakresu szkód, co pozwoli ochronić reputację i jak najszybciej wznowić działalność.

Informacje na temat Allianz Global Corporate & Specialty

Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) stanowi dostawcę specjalistycznych, korporacyjnych usług ubezpieczeniowych w ramach Grupy Allianz. AGCS oferuje ubezpieczenia i doradztwo w zakresie ryzyka w szerokim zakresie specjalizacji, alternatywnego transferu ryzyka oraz działalności korporacyjnej: ubezpieczenia dla sektora morskiego, lotniczego (łącznie z kosmicznym), energetycznego, konstruktorskiego, rozrywkowego, ubezpieczenia Financial Lines (w tym D&O), ubezpieczenia od odpowiedzialności, ubezpieczenia majątku (w tym międzynarodowe programy ubezpieczenia). Na całym świecie AGCS prowadzi działalność w 30 krajach, w których posiada własne jednostki, oraz w ponad 210 państwach i terytoriach za pośrednictwem sieci Allianz Group i partnerów. W 2016 r. firma zatrudniała około 5 000 osób, oferując rozwiązania ubezpieczeniowe ponad trzem czwartym firm z grupy Fortune Global 500, osiągając łączny przypis składki brutto na całym świecie na poziomie 7,6 miliardów euro. AGCS SE posiada rating AA według Standard & Poors oraz A+ według A.M. Best.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

(1)   https://www.agcs.allianz.com/assets/PDFs/Reports/Allianz_Risk_Barometer_2017_EN.pdf

(2) Badanie „Corporate IT Security Risks“ przeprowadzone przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International. Raport jest dostępny na stronie https://kas.pr/rn3F.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »