Technologie » Komputery

Kaspersky Lab uruchamia program Bug Bounty wraz z HackerOne

Kaspersky Lab uruchamia program Bug Bounty wraz z HackerOne
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab poinformował dzisiaj podczas amerykańskiej konferencji Black Hat o uruchomieniu swojego programu bug bounty wraz z HackerOne, czołowym w branży dostawcą platformy pozwalającej nagradzać niezależnych badaczy identyfikujących luki w zabezpieczeniach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 
 
Dzisiejszy krajobraz cyberzagrożeń staje się coraz bardziej złożony i wymaga od firm bezpieczeństwa, aby nieustannie identyfikowały i implementowały skuteczne narzędzia w celu zapewnienia najwyższego poziomu ochrony. Programy bug bounty stanowią skuteczny i sprawdzony środek bezpieczeństwa, który zachęca zewnętrznych badaczy, aby w sposób odpowiedzialny znajdowali i ujawniali firmom luki w zabezpieczeniach ich oprogramowania. W efekcie organizacje te mogą naprawić zgłoszone problemy bez narażania klientów na ryzyko. 

Pierwsza faza programu bug bounty firmy Kaspersky Lab oficjalnie rozpoczyna się dziś, 2 sierpnia 2016 r., i będzie trwała sześć miesięcy. Podczas tej początkowej fazy Kaspersky Lab zaoferuje badaczom bezpieczeństwa nagrody o łącznej wysokości 50 000 dolarów. Uczestnicy programu będą badać flagowe produkty firmy dla konsumentów i przedsiębiorstw: Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Endpoint Security. Po zakończeniu fazy wstępnej firma oceni wyniki, aby zdecydować, jakie dodatkowe produkty i nagrody należy uwzględnić w drugiej fazie programu. 

„Nasz program bug bounty pomoże wzmocnić istniejące wewnętrzne i zewnętrzne środki łagodzenia ryzyka, jakie stosujemy, aby nieustannie zwiększać szczelność naszych produktów” – powiedział Nikita Szwecow, dyrektor ds. technologicznych, Kaspersky Lab. „Uważamy, że nadszedł czas, aby wszystkie firmy z branży bezpieczeństwa, duże i małe, zacieśniły współpracę z zewnętrznymi badaczami bezpieczeństwa, realizując programy bug bounty jako skuteczne i niezbędne narzędzie pozwalające zabezpieczyć ich produkty i ochronić klientów”. 

„Występowanie luk w zabezpieczeniach jest czymś nieuchronnym, a programy typu bug bounty to sprawdzone uzupełnienie tradycyjnych najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa przy pomocy niezwykle zróżnicowanej globalnej społeczności hakerów” – powiedział Alex Rice, dyrektor technologiczny i współzałożyciel HackerOne. „Cieszymy się ze współpracy z firmą Kaspersky Lab, w ramach której pomożemy jej prowadzić skuteczny program bug bounty i chronić klientów”. 

Więcej informacji na temat programu bug bounty firmy Kaspersky Lab, łącznie z jego zakresem, prawem do udziału, nagrodami, wyjątkami i regułami, znajduje się na stronie https://hackerone.com/kaspersky

Informacje na temat HackerOne

HackerOne to najpopularniejsza na świecie platforma bug bounty, łącząca organizacje z największą na świecie społecznością wykwalifikowanych badaczy bezpieczeństwa. Ponad 550 organizacji, w tym Amerykański Departament Obrony, General Motors, Uber, Twitter, Yahoo!, GitHub, Square, Dropbox oraz Centrum Koordynacji CERT, ma zaufanie do HackerOne, wierząc, że znajdzie krytyczne luki w zabezpieczeniach oprogramowania, zanim wykorzystają je przestępcy. Siedziba główna HackerOne znajduje się w San Francisco, natomiast biuro rozwoju zlokalizowane jest w Holandii. Więcej informacji znajduje się na stronie https://hackerone.com

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »