Technologie » Komputery

Kaspersky Lab wśród 100 czołowych producentów oprogramowania na świecie

Kaspersky Lab wśród 100 czołowych producentów oprogramowania na świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że firma IDC, globalny dostawca informacji na temat rynków, umieściła go na liście 100 czołowych producentów oprogramowania pudełkowego ("packaged software").

Każdego roku firma IDC dokonuje przeglądu głównych producentów "packaged software", aby oszacować ich udział w rynku według dochodów. Wyniki są publikowane w raporcie zatytułowanym "Worldwide Packaged Software Revenue by Top 100 Vendors" (Dochody z oprogramowania pudełkowego 100 czołowych producentów).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wyniki przeglądu dla 2009 roku oraz przewidywania na kolejne pięć lat zostały opublikowane w podsumowaniu prognozy dotyczącej oprogramowania na lata 2010-2014 ("Worldwide Software 2010-2014 Forecast Summary"). Kaspersky Lab znalazł się na 78 miejscu w rankingu i jest jedyną rosyjską firmą w rankingu. IDC definiuje oprogramowanie pudełkowe jako "gotowe do użycia oprogramowanie rozpowszechniane poprzez sprzedaż detaliczną lub dzierżawę, niezależnie od nośnika fizycznego, które możemy odróżnić od oprogramowania preinstalowanego lub dostosowanego do potrzeb określonego klienta". W przeglądzie przeanalizowano dochody uzyskane przez producentów oprogramowania ze sprzedaży oprogramowania pudełkowego w latach 2007-2009 i zbadano, jak dochody za 2009 rok zmieniły się w stosunku do poprzedniego roku. Kaspersky Lab wykazał roczny współczynnik wzrostu na poziomie ponad 42%. Współczynnik ten jest kilkakrotnie wyższy niż średni współczynnik wzrostu producentów.

Kaspersky Lab zaklasyfikował się także do listy 50 producentów, którzy osiągnęli największe dochody z oprogramowania dla infrastruktury systemowej ("Worldwide System Infrastructure Software Revenue"). W rankingu tym, również stworzonym przez firmę IDC, czołowi producenci oprogramowania dla infrastruktury systemowej zostali uszeregowani według dochodów uzyskanych w 2009 roku. Kaspersky Lab znalazł się na 22 miejscu, odnotowując trzeci najwyższy współczynnik wzrostu.

W swoim badaniu firma IDC przeanalizowała informacje dotyczące ponad 1 000 największych globalnych producentów oprogramowania.

Informacje o IDC

IDC to czołowy na świecie dostawca informacji na temat rynków, usług doradczych oraz organizator imprez z branży informatycznej, telekomunikacyjnej i technologii dla konsumentów. IDC pomaga specjalistom z branży IT, menedżerom oraz inwestorom podjąć merytoryczne decyzje dotyczące zakupów technologii i strategii biznesowej. Ponad 1 000 analityków IDC oferuje globalną, regionalną oraz lokalną wiedzę specjalistyczną na temat możliwości technologicznych i branżowych, jak również trendów w ponad 110 państwach na całym świecie. Od ponad 45 lat firma jest strategicznym doradcą, pomagając klientom w osiąganiu ich kluczowych celów biznesowych. IDC jest podmiotem zależnym od IDG, największego na świecie koncernu wydawniczego, który oferuje również badania i organizację imprez z branży technologicznej. Więcej informacji o IDC można uzyskać odwiedzając stronę www.idc.com.

Rankingi "Worldwide Packaged Software Revenue by Top 100 Vendors" oraz "Worldwide System Infrastructure Software Revenue" zostały opublikowane przez IDC w raporcie "Worldwide Software 2010-2014 Forecast Summary" (Doc # 223813).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »