Firma » Biznes
Kaspersky oraz ownCloud nawiązują partnerstwo w celu ochrony platformy współpracy
Zobacz więcej zdjęć » |
Integracja ta dokonywana jest za pośrednictwem opartego na otwartym standardzie protokołu ICAP. Pozwala to przenieść skanowanie na oddzielny serwer w celu zachowania wydajności platformy, jak również umożliwia skalowalność, łatwą konfigurację oraz utrzymanie.
Ochrona danych nadal stanowi najbardziej niepokojący problem cyberbezpieczeństwa dla 59% firm na całym świecie[1]. Platformy współpracy nad plikami umożliwiają przedsiębiorstwom pracę nad własnymi dokumentami w jednym chronionym środowisku oraz kontrolę poufnych danych. Ważne jest jednak, aby do takiego środowiska nie przeniknęły z zewnątrz żadne szkodliwe programy. Tu z pomocą przychodzi skanowanie antywirusowe.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Partnerstwo między firmami ownCloud oraz Kaspersky zapewnia integrację skanowania ze szczególnym uwzględnieniem wydajności i łatwości użytkowania. Technologia Kaspersky Scan Engine oferuje wszechstronną ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, trojanami, robakami, rootkitami, oprogramowaniem spyware oraz adware. Skanuje również ruch HTTP oraz sprawdza reputację plików i adresów URL. Skanowanie jest przeprowadzane po stronie serwera i może zostać szybko dostosowane do zmieniających się wymogów. Jednocześnie administratorzy mogą łatwiej konfigurować i utrzymywać integrację.
Cyberbezpieczeństwo to kwestia zaufania. Dzięki współpracy z firmą Kaspersky nasi klienci korporacyjni mogą przeprowadzić skanowanie antywirusowe lokalnie, bez narażania wrażliwych danych poprzez wysyłanie ich do zewnętrznych serwisów. Wykorzystywanie protokołu ICAP odzwierciedla nasze przekonanie, że otwarte standardy prowadzą do suwerenności cyfrowej – powiedział Holger Dyroff, dyrektor operacyjny ownCloud.
Podczas gdy setki przedsiębiorstw finalizuje migrację do chmury, cyberprzestępcy rozwijają się i próbują wykorzystywać nowe możliwości. Poprzez współpracę z ownCloud chcemy, aby wszystkie korzyści technologii chmury prywatnej szły w parze z bezpieczeństwem, które może zapewnić jedynie pierwszorzędne rozwiązanie antywirusowe, takie jak Kaspersky Scan Engine. Jestem zaszczycony, że mogę powitać ownCloud w coraz liczniejszej społeczności partnerów technologicznych firmy Kaspersky – powiedział Aleksander Karpicki, szef działu współpracy technologicznej w firmie Kaspersky.
Oparta na otwartych standardach integracja rozszerza dotychczasową funkcjonalność oferowaną przez narzędzie Antivirus App firmy ownCloud. Wspólne rozwiązanie jest gotowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych użytkowników ownCloud Enterprise oraz sprawia, że platforma ta jest łatwo dostępna dla klientów firmy Kaspersky.
Więcej informacji dotyczących rozwiązań Kaspersky Integrated Technology Solutions, w tym Kaspersky Scan Engine, znajduje się na stronie https://r.kaspersky.pl/D4hN6.
Informacje o ownCloud
Firma ownCloud tworzy i dostarcza oprogramowanie open source umożliwiające współpracę nad zawartością, tak aby zespoły mogły łatwo współdzielić i płynnie pracować na plikach niezależnie od urządzenia czy lokalizacji. Ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie korzysta z platformy ownCloud jako alternatywy chmur publicznych – stawiając tym samym na większą suwerenność cyfrową, bezpieczeństwo i ochronę danych. Więcej informacji o tym, jak ownCloud może pomóc w osiągnięciu celów związanych ze współpracą i bezpieczeństwem, znajduje się na stronie https://owncloud.com.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.
[1] Według badania pt. „IT Security Risks Survey 2020” przeprowadzonego przez firmę Kaspersky w lipcu 2020 r. Udział w ankiecie wzięło 5 226 respondentów z 31 krajów.
Komentarze (0)