Technologie » Komputery

Kaspersky uplasował się w pierwszej trójce w 81% testów porównawczych w 2020 r.

Kaspersky uplasował się w pierwszej trójce w 81% testów porównawczych w 2020 r.
Zobacz więcej zdjęć »
Ósmy rok z rzędu firma Kaspersky znalazła się na szczycie rankingu TOP3: jej rozwiązania bezpieczeństwa uplasowały się w pierwszej trójce w 50 na 62 niezależne testy, w których wzięły udział w 2020 r.

Firma uplasowała się na podium w 81% testów porównawczych. Wynik ten stanowi potwierdzenie, że produkty firmy Kaspersky nieustannie wyprzedzają konkurencję pod względem ochrony zarówno przedsiębiorstw, jak i konsumentów przed znanymi, nieznanymi oraz zaawansowanymi zagrożeniami.

Coroczny ranking TOP3 wskazuje, ile razy rozwiązania danego producenta zdobyły pierwsze, drugie lub trzecie miejsce w najbardziej rygorystycznych w branży niezależnych testach. Są one przeprowadzane przez tak szanowane instytucje testujące jak AV-Test, AV-Comparatives, SELabs, NSS Labs, VirusBulletin, MRG Effitas czy ICSA Labs. Firma Kaspersky zdobyła pierwsze miejsce w 73% testów, w których wzięła udział, 45 razy pokonując konkurencję w rywalizacji o najwyższy stopień podium.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rok 2020 okazał się kolejnym wyśmienitym rokiem dla firmy Kaspersky. Jej flagowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla użytkowników domowych – Kaspersky Internet Security – po raz szósty otrzymało wyróżnienie Produkt Roku przyznane przez AV-Comparatives. Produkt ten osiągnął również najwyższe wyniki w teście ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami i po raz drugi z rzędu został uhonorowany corocznym wyróżnieniem ATP 2020 Gold. Ponadto osiągnął najwyższy wskaźnik Total Accuracy Rating spośród wszystkich uczestników wszystkich czterech kwartalnych testów przeprowadzonych przez SE Labs, otrzymując cztery najwyższe oceny AAA. Z kolei Kaspersky Mobile Antivirus otrzymał certyfikat MRG Effitas za osiągnięcie 100% współczynnika wykrywania w programie oceny Android 360.

Produkty dla sektora B2B, Kaspersky Endpoint Security oraz Kaspersky Small Office Security, osiągnęły najwyższe wskaźniki Total Accuracy Rating w zakresie ochrony przed znanymi i ukierunkowanymi atakami spośród wszystkich uczestników testów SELabs przeprowadzonych w trzech kwartałach i czterokrotnie zdobyły certyfikat AAA. Z kolei Kaspersky Endpoint Security for Business został wyróżniony przez SELabs tytułem najlepszego produktu dla punktów końcowych przedsiębiorstw na podstawie ciągłego udziału w testach publicznych, prywatnych ocen oraz informacji zwrotnych od klientów. NSS Labs zwrócił uwagę na wysokie możliwości Kaspersky Endpoint Security for Business w zakresie ochrony przed atakami, łącznie ze szkodliwym oprogramowaniem, exploitami, zagrożeniami mieszanymi, przyznając mu bardzo mocną ocenę AA. Kaspersky Web Traffic Security otrzymał swój trzeci certyfikat VBWeb po zablokowaniu wszystkich 650 zestawów exploitów, na które został wystawiony.

Wyróżniane nagrodami rozwiązania cyberbezpieczeństwa firmy Kaspersky chronią ponad 400 milionów użytkowników. W okresie od listopada 2019 r. do października 2020 r. zablokowały 666 809 967 ataków przeprowadzonych z zasobów online. Ponadto rozpoznały 173 335 902 szkodliwych adresów URL i zablokowały 33 412 568 unikatowych szkodliwych obiektów. Rozwiązania firmy Kaspersky odparły również 549 301 ataków ransomware oraz 668 619 prób infekcji przez szkodliwe oprogramowanie stworzone w celu kradzieży pieniędzy poprzez konto bankowe użytkownika.

Nadal będziemy dążyć do tego, aby nasze produkty brały udział w możliwie jak największej liczbie wysokiej jakości testów. Jesteśmy dumni, że niezależne testy nieustannie potwierdzają najwyższy poziom ochrony przed powszechnymi i nowymi zagrożeniami, jak również najniższy wpływ na wydajność systemu oraz najniższe współczynniki fałszywych trafień prezentowane przez nasze produkty – powiedział Anton Iwanow, dział odpowiedzialny za badania dot. cyberzagrożeń.

Więcej informacji o rankingu TOP3 znajduje się na stronie https://kaspersky.pl/top3.

Więcej informacji na temat wyróżnień otrzymywanych przez produkty firmy Kaspersky znajduje się na stronie https://kaspersky.pl/nagrody.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła. Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosciRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »