Dom » Nieruchomość

Kawalerki już nie tak popularne?

Kawalerki już nie tak popularne?
Zobacz więcej zdjęć »
Na przestrzeni kilku ostatnich kwartałów udział kawalerek w największych miastach w naszym kraju nieco się obniżył. Taki rozwój wypadków jest spowodowany rosnącą popularnością tzw. mieszkań kompaktowych.

Należy zaznaczyć, że w ostatnim czasie zmniejszyła się przeciętna powierzchnia mieszkań deweloperskich.

Jest to rezultatem niepewnej sytuacji gospodarczej, która odbiła się na możliwościach finansowych Polaków, ale również sprawiła, że stali się oni bardziej ostrożni planując wydatki. W związku z tym w chwili obecnej największym wzięciem klientów cieszą się właśnie małe 2- pokojowe lokale, o niskiej powierzchni przypadającej na jedno pomieszczenie oraz odpowiednim rozkładzie. Takie mieszkania stanowią bezpośrednią konkurencję dla kawalerek, gdyż na powierzchni, która kiedyś starczała tylko na jeden dzisiaj można „zmieścić" już dwa pokoje.

W ciągu dwóch ostatnich lat w gronie pięciu głównych miast najmniejszy udział kawalerek przypadający na całą ofertę został odnotowany w Warszawie. Taka sytuacja w stolicy jest naturalna, gdyż w tym mieście standardowo wzięciem cieszą się większe jednostki mieszkalne. Podobnie jest w Gdańsku. Za największy odsetek całkowitej podaży w ciągu ostatnich trzech miesięcy minionego roku 1- pokojowe lokale mieszkalne odpowiadały w Krakowie. We Wrocławiu oraz Poznaniu stanowiły niewiele ponad jedną dziesiątą.

Warto podkreślić, że mieszkania składające się z jednego pokoju stanowią z reguły większy odsetek wszystkich lokali deweloperskich w miastach będących dużymi ośrodkami akademickimi, gdyż to właśnie młode osoby po ukończeniu nauki zazwyczaj decydują się na taki zakup. Wynika to z faktu, że z jednej strony pragną one jak najszybciej się uniezależnić, z kolei zwykle nie dysponują jeszcze dużymi możliwościami finansowymi, które pozwalałyby na zakup większego lokum.

Emmerson S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emmerson S.A.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »