Firma » Biznes

Kiedy warto się ubezpieczyć?

Kiedy warto się ubezpieczyć? To pytanie zadaje sobie wielu jednak nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.

Branża ubezpieczeń podelga nieustannym ruchom. Taki stan rzeczy występował od zawsze a im więcej jednostek ubezpieczających na rynku i im więcej tych co chcą się ubezpieczyć tym większe zawirowania na rynku. Nie bez znaczenia jest tutaj także prawo, które w niektórych wypadkach nakazuje posiadanie ubezpieczenia. Jednak prawdziwą istotą ubezpieczęń powinno być kupowanie sobie świętego spokoju. Nie, nie chodzi tutaj o zwalanie na innych odpowiedzialności za nasze czyny. Jeśli umyślnie spowodujemy wypdek drogowy to nawet posiadając najlepsze pakiety ubezpieczeń będziemy odpowiadać karnie. Natomiast jeśli wyjeżdzamy na wakacje a nasz dom ubezpieczony jest od włamania to na plaży w Egipcie czy innym egzotycznym kraju będziemy mieć spokojniejszą głowę niż zwykle.

 Nie wiadomo dokładnie kiedy zawarto pierwsze umowy ubezpieczeniowe. Pewne jest, że od dziesiątków lat ludzie korzystają z ofert swoich ubezpieczycieli bo ufają, że w trudnych czasach będą one mogły przynajmniej załagodzić niekorzystne okoliczności jakie nas spotykają. Jak się okazuje - z bardzo dobrym skutkiem. Chociaż w naszym kraju co roku wypłacanych są dziesiątki odszkodowań to czasami dochodzi do niezgody pomiędzy podmiotem ubezpieczającym się a ubezpieczycielem. Może pójść o wysokość odszkodowań albo wręcz jego nieprzyznanie. Tak czy inaczej mamy tu do czynienia z dwoma sprzecznymi inetresami: ubezpieczyciela, który najchętniej nie wypłacałby ubezpieczenia a klientem, który chciałby z pewnością tego odszkodowania dostać jak najwięcej.

Bez względu na to co chcemy ubezpieczyć: czy będzie to nasz majątek w postaci nowego domu czy samochodu albo jeśli chcemy ubezpieczenie na życie czy na grosze czasy to zawsze możemy z niego skorzystać. Jeśli prawo nam tego nie narzuca (np w przypadku OC) to tylko od naszej dobrej woli zależy czy coś ubezpieczymy czy nie. Jak mawia pewien ekspert ubezpieczeniowy z GDU Wrocław - wszystko się może zdarzyć ale lepiej niech to się zdarza kiedy jesteś ubezpieczony. I tym pozytywnym akcentem kończymy wywody dotyczące ubezpieczeń ale równocześnie zachęcamy do zgłębiania tematów tego rodzaju. W końcu nigdy nie wiadomo co się nam przydarzy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katalogprzedsiebiorstw

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »