Firma » System prawny
Kiedy zdecydować się na audyt prawny?
Zobacz więcej zdjęć » |
Dzięki takiej analizie można poznać wszystkie słabe oraz mocne strony przedsiębiorstwa.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Audyt prawny – dlaczego warto się na niego zdecydować?
Jeśli przedsiębiorca planuje zmiany organizacyjne, np. zawieranie transakcji kapitałowej, wtedy audyt prawny przyniesie mu wiele korzyści. Przy przejęciu firmy, fuzji lub sprzedaży, odpowiednio przeprowadzone działania audytowe wykażą opłacalność takiego działania lub jego brak. Na tej podstawie można również podjąć optymalne kroki, pozwalające na ustabilizowanie spraw w przedsiębiorstwie. Dzięki audytowi prawnemu poznaje się informacje o działalności podmiotu, jego rentowności, umowach handlowych, tytułach prawnych do nieruchomości, kwestiach pracowniczych, znakach towarowych, prawach autorskich i wielu innych ważnych sprawach.
Jakie są korzyści z przeprowadzenia audytu w firmie?
Audyt prawny przeprowadzony przez profesjonalną firmę niesie za sobą nie tylko korzyści, ale również spore oszczędności. Decydując się na taki krok, przedsiębiorca redukuje ryzyko zapłaty różnorodnych kar administracyjnych, unika ryzyka wszczęcia postępowań administracyjnych lub karnych, eliminuje z wzorców umów z kontrahentami niedozwolone zapisy umowne, bądź takie, które są niejasne. Ponadto ma on szansę zarejestrować znaki graficzne oraz patenty, które umocnią pozycję firmy. Zabezpiecza także prawa autorskie, tworzy poprawne wzorce dokumentów kadrowych, pracowniczych i korporacyjnych oraz stwarza niezbędne procedury i uzyskuje certyfikacje. Firma zewnętrzna przeprowadzająca audyt ma starannie zaprojektowane procedury, dzięki którym z łatwością dotrze do najważniejszych informacji i poprawi komfort prowadzenia każdej spółki. Due diligence można przeprowadzić w przedsiębiorstwach o różnej wielkości i w każdej branży.
Szkolenia prawne i prawnicze
Audyt prawny to oczywiście tylko jedna z form zapewniających zgodność działania przedsiębiorstwa z przepisami prawa. Zmiany w prawie postępują w dzisiejszych czasach tak szybko, że inwestowanie w wiedzę działów prawnych, w tym poprzez rozmaite kursy, warsztaty dla prawników oraz szkolenia prawne i prawnicze wydaje się niezbędnym minimum. Stanowią one nie tylko dodatkową formę zapoznawania się ze zmianami w przepisach prawa, ale są też okazją do praktycznego przewidywania wpływy tych zmian na procesy funkcjonujące w przedsiębiorstwie oraz wymiany doświadczeń z innymi prawnikami.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)