Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kim jest podolog i jakie narzędzia podologiczne stosowane są podczas rutynowej wizyty?

Kim jest podolog i jakie narzędzia podologiczne stosowane są podczas rutynowej wizyty?
Zobacz więcej zdjęć »
Twoje stopy niosą Cię przez całe życie. W butach, skarpetkach, a czasem boso. Warto, abyś o nie dbał każdego dnia i nie dopuszczał do ich zaniedbania. Nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim zdrowotnie.

Niekiedy drobne rany lub otarcia spowodowane założeniem nowego obuwia, a także ucisk źle dobranych i zbyt ciasnych butów, mogą być przyczyną poważnych konsekwencji. Wówczas warto udać się do podologa. Kim jest ten specjalista i jakie narzędzia podologiczne mogą zostać wykorzystane podczas wizyty? Koniecznie sprawdź, zanim odwiedzisz gabinet!Kim jest podolog?

Podolog to specjalista, którego zadaniem jest przeciwdziałać chorobom Twoich stóp. Dzięki jego pomocy możesz wyleczyć także powstałe na nich zmiany. Jego wszechstronna wiedza medyczno-farmakologiczna, a także kosmetyczna i protetyczna pozwala na zastosowanie odpowiedniej drogi leczenia danego schorzenia. Podolog potrafi rozpoznać zmiany patologiczne na skórze i przeprowadzić konieczny zabieg z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi podologicznych. Co więcej, potrafi wskazać odpowiedni rodzaj obuwia do typu Twojej stopy. 

Podolog rozpoznaje i zajmuje się leczeniem np. stopy cukrzycowej czy grzybicy paznokci. Może wykonać opatrunek lub dobrać ortezę. Jego rolą jest również bardziej estetyczna pielęgnacja, która dotyczy m.in. korekcji wrastających paznokci oraz pomoc przy odciskach i nagniotkach. Udziela porad dotyczących pielęgnacji stóp i radzi, jak właściwie przeprowadzić profilaktyczne działania, aby nie nabawić się chorób.Problemy zdrowotne a stopy

Być może nie wiesz, że są takie problemy związane ze zdrowiem, które przejawiają się właśnie na stopach. Są to m.in. choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość lub cukrzyca, a także zmiany naczyniowe. Nieprawidłowy tryb życia oraz błędnie dobrane buty także mają wpływ na to, w jakiej kondycji są Twoje stopy. Nie bagatelizuj więc, gdy dzieje się z nimi coś niepokojącego lub widzisz, że paznokcie źle wyglądają.Wizyta u podologa i stosowane narzędzia podologiczne

Do podstawowego badania podologicznego, które opiera się na profilaktycznych działaniach pedicure, używana jest frezarka i odpowiednie frezy z kapturkami. Za ich pomocą obrabia się paznokcie i skórę na stopach, głównie na piętach.

W celu oczyszczenia wałów paznokciowych, po przeszlifowaniu płytki frezami, używa się dwustronnej sondy podologicznej. Dzięki niej można dokładnie wyczyścić przestrzenie blisko paznokcia, a także usunąć zrogowacenia.

Wszelkie fizjologiczne zrogowacenia na podeszwach stóp można usunąć frezarką z kapturkami ściernymi o wysokiej gradacji lub skalpelem ze specjalnym ostrzem. To również dobry sposób na pozbycie się modzeli.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »