Kultura, sztuka » Kultura

"Klęska" – piąta część cyklu "Lodołamacz"

"Klęska" – piąta część cyklu "Lodołamacz"
Zobacz więcej zdjęć »
Książka Wiktora Suworowa „Klęska” ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

Nowa książka Wiktora Suworowa „Klęska”, która jest piątym tomem cyklu „Lodołamacz”, ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rosyjski pisarz w swoich książkach pisze o wiodącej roli ZSRR w rozpoczęciu II wojny światowej i z tego powodu jest w swojej ojczyźnie znienawidzony. W „Klęsce” wraca do podejmowanego wcześniej tematu. Poniżej nadesłana przez wydawcę zapowiedź książki:

„Hitler i Stalin byli zbrodniarzami, którzy różnili się głównie kształtem wąsów. Jakim cudem więc cały świat Hitlera nienawidził, a Stalina uważał za miłującego pokój, dobrodusznego wujaszka? Jakim cudem nieudolny i niekompetentny marszałek Żukow został wykreowany na genialnego dowódcę i najwybitniejszego stratega wszech czasów? Z jakiego powodu II wojna światowa skończyła się dla Związku Radzieckiego tak zwanym „wielkim zwycięstwem”, które okazało się gorsze od każdej klęski? Wiele dokumentów i materiałów historycznych zostało ukrytych lub zniszczonych, ale Wiktor Suworow uważa, że nawet opierając się na dostępnych danych, dzięki cierpliwemu czytaniu między wierszami, możemy odkryć prawdę o przebiegu wojny radziecko-niemieckiej i o motywach działań komunistycznych przywódców”.

Wiktor Suworow (1947) – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku – mimo rozpadu ZSRR – do dziś nie uchylono.

Nakładem Rebisu wyszły dotychczas następujące książki Suworowa: „Cień zwycięstwa”, „Cofam wypowiedziane słowa”, „Akwarium” i „Wyzwoliciele” oraz cykl historyczny, który rozpoczął się „Lodołamaczem”, a kontynuowały go „Dzień „M”, „Ostatnia republika” i „Ostatnia defilada”.

SKRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »