Firma » Bankowość

Klienci Getin Noble Banku mogą korzystać z systemu bezpośrednich płatności internetowych Paybynet

Od 17 grudnia br. Klienci Getin Noble Banku mogą bezpiecznie i sprawnie płacić online z wykorzystaniem bezpośrednich płatności internetowych Paybynet.

System, którego operatorem jest KIR, umożliwia dokonywanie płatności za zakupy internetowe przez całą dobę, a także uiszczanie drogą elektroniczną opłat administracyjnych na rzecz urzędów.

 

Paybynet to usługa przeznaczona przede wszystkim do realizacji płatności za zakupy online. Unikalność  autorskiego rozwiązania KIR, w porównaniu z innymi systemami płatności za zakupy
w Internecie polega na tym, że nie wymaga ono zaangażowania pośrednika kierującego przelewy na własne rachunki  bankowe.

 

W systemie Paybynet transakcja dokonywana jest bezpośrednio pomiędzy kupującym a sklepem.
- Ten właśnie prosty mechanizm działania usługi przekłada się wprost na szybkość i pewność realizacji przelewu. Dokonana płatność jest nieodwoływalna, a przekazana do sklepu w trybie online informacja o transakcji jest równoważna z gwarancją wpłaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia, bez oczekiwania na zaksięgowanie środków na koncie - komentuje Artur Wojtczuk, Dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR. 

 

Korzystając z przelewu w systemie Paybynet, klient sklepu internetowego widzi w serwisie transakcyjnym swojego banku gotowy do realizacji, wypełniony formularz przelewu, na który automatycznie przeniesione zostają wszystkie niezbędne dane, co pozwala zabezpieczyć go przed ewentualnymi błędami. - Pieniądze trafiają wprost na rachunek adresata. Taki przelew jest jednoznacznym dowodem dokonania wpłaty, łatwiej zatem o wyjaśnienie wątpliwości w przypadku ewentualnej reklamacji - podsumowuje A. Wojtczuk.

 

Usługa Paybynet to kolejne, innowacyjne rozwiązanie oferowane klientom Getin Noble Banku
w ramach usług bankowości internetowej. - Wielu z naszych klientów to aktywni internauci, którzy chętnie korzystają  z możliwości dokonywania zakupów w sieci - mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Departamentu Kart i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank  -  Spodziewamy się, że wdrożenie systemu Paybynet w jeszcze większym stopniu usprawni realizację tego rodzaju usług dodaje.

 

 

O Paybynet

Paybynet to pierwszy w Polsce system do realizacji bezpośrednich i gwarantowanych płatności internetowych. Umożliwia błyskawiczną realizację przelewów online, przez 24 godziny na dobę. Jest to możliwe dzięki bezpośredniej integracji systemu z bankami i przekazywaniu natychmiastowej informacji o zleceniu przelewu do sklepu internetowego lub urzędu. Transakcję gwarantuje KIR jako operator systemu rozliczeniowego Elixir. System Paybynet został zintegrowany z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) i jest pierwszym systemem umożliwiającym klientom wnoszenie opłat urzędowych drogą elektroniczną i pozwalającym na generowanie Elektronicznego Poświadczenia Opłaty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Getin Noble Bank
http://gnb.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »