Dom » Architektura
Klimat letnich rezydencji, czyli styl Hampton z drewnianym akcentem
Zobacz więcej zdjęć » |
Styl Hampton swoją nazwę zawdzięcza położonej na Long Island nadmorskiej miejscowości o tej samej nazwie, na której to zamożni Amerykanie budowali niegdyś swoje letnie rezydencje. Wnętrza zaaranżowane w stylu Hampton są przede wszystkim bardzo przytulne, ale jednocześnie szykowne. Z takimi aranżacjami najlepiej współgrają podłogi wyróżniające się delikatną, stonowaną kolorystyką, która podkreśla pozostałe elementy aranżacji, jednocześnie będąc dla niej tłem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Nadmorska kolorystyka
Hampton to swego rodzaju mieszanka stylowa. Połączenie nowoczesnej klasyki z art déco, stylem rustykalnym i dekoracjami nawiązującymi do plażowych domków to recepta na stworzenie wnętrza, które przez cały rok przypomina o lecie i sprzyja wypoczynkowi. W pomieszczeniach urządzonych w stylu Hampton kolorystyka nawiązuje do nadmorskich krajobrazów. Biel, błękit, subtelne zielenie, jasne szarości, a także odcienie beżu, począwszy od jasnego kremu, a kończąc na delikatnych brązach, to główne wyznaczniki tego stylu. Idealne uzupełnienie kolorystyczne dla tak jasnych powierzchni stanowią meble oraz podłoga, wykonane ze szlachetnych gatunków drewna w naturalnym kolorze. Efektownie w takich wnętrzach prezentować się może dębowa podłoga firmy Kaczkan, wykończona olejem lub lakierem transparentnym. Wyróżniająca się ciepłym odcieniem brązu, potrafi nadać wnętrzu przytulnego, jednak eleganckiego charakteru. Podłoga Dąb Natur firmy Kaczkan charakteryzuje się nieregularnym usłojeniem, wzbogacanym zdrowymi sękami, które nadają deskom niepowtarzalnego charakteru. Dzięki wykończeniu za pomocą oleju naturalnego, powierzchnia desek jest matowa, co pozwala maksymalnie wydobyć jej naturalne piękno, zaś wykończenie lakierem UV doda jej niezwykłej elegancji. Podłoga Dąb Natur w towarzystwie odpowiednio dobranych elementów dekoracyjnych, potrafi wykreować przytulne, jednak szykowne wnętrze, co w przypadku stylu Hampton jest szczególnie istotne.
Nadmorskie dekoracje
Ważną rolę w aranżacjach stylizowanych na letnie rezydencje zamożnych nowojorczyków odgrywają wszelkie elementy dekoracyjne, które przywodzą na myśl morskie klimaty. Są to liny, kotwice oraz latarenki, a także np. muszle. We wnętrzach w stylu Hampton dobrze prezentują się marynarskie pasy, ale efektowanie wyglądają też kraty oraz wszelkiego rodzaju ornamenty geometryczne. Dobrze widziane są eleganckie tkaniny, głównie aksamity, żakardy, a nawet jedwabie. Styl Hampton dedykowany jest wnętrzom sprzyjającym wypoczynkowi, dlatego kanapy muszą być duże i wygodne, uzupełnione miękkimi poduszkami. Pufy oraz fotele zwykle posiadają pikowaną fakturę, która dodaje wnętrzu wyrazistości. W letnich rezydencjach zazwyczaj pojawiają się duże przeszklenia, dzięki którym można obserwować piękne krajobrazy oraz dostarczać do pomieszczenia moc naturalnego światła. Oczywiście w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu Hampton, nie może zabraknąć świeżych kwiatów w wazonach, które nie tylko pięknie pachną, ale także dodają stylizacji naturalnego uroku.
Wnętrza w stylu Hampton, to duża dowolność stylistyczna. Warto jednak pamiętać, że główną rolę odgrywają w nich solidne materiały oraz efektowne dekoracje, tworzące wnętrze przytulne, jednak niezwykle eleganckie.
Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl
Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 28 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 800 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013 oraz Gazele Biznesu.
Nadesłał:
E.C.H.O. Communications
|
Komentarze (0)