Motoryzacja » Moto Serwis

Kobiecy sposób na mechanika

Kobiecy sposób na mechanika
Zobacz więcej zdjęć »
Jest wiele dziedzin życia, w których prym wiodą mężczyźni. Wizyty w warsztacie samochodowym zdecydowanie do nich należą. Nie znaczy to jednak, że zmienić kobieta nie poradzi sobie z zepsutym autem. Zajrzyj na www.RankingWarsztatow.pli zobacz na co zwrócić uwagę odstawiając samochód do mechanika!

Każda z nas, prowadząc samochód musi liczyć się z możliwością bycia uczestnikiem stłuczki lub wypadku drogowego – niekoniecznie w roli sprawcy. Jesienią ryzyko rozbicia auto wzrasta.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Samochód wymaga też przeglądów i sezonowych wymian opon. Gdy w trakcie wizyty w warsztacie trafisz na nieuczciwego lub niekompetentnego mechanika, czeka Cię wiele nerwów, niepotrzebnych kosztów i straconego czasu. Jeśli chcesz tego uniknąć, zajrzyj na www.RankingWarsztatow.pl i pozwól sobie pomóc.

Zanim zostawisz samochód

Samochód ma wartość nie tylko użytkową, ale często także emocjonalną. Nie możesz więc oddać go do pierwszego lepszego warsztatu, nie mając pewności, że zajmą się nim tak jak trzeba. Kiedy już zdarzy się stłuczka, wróć do domu, zrób sobie ciepłą herbatę na uspokojenie  i wejdź na stronę www.RankingWarsztatow.pl. Znajdziesz tam listę warsztatów znajdujących się w Twojej okolicy. Wybierz z niej ten, który ma najlepsze opinie, a unikaj tych ocenianych negatywnie. W ten sposób unikniesz narażenia się na kłopoty z naprawą samochodu. Zanim jednak zostawisz w nim swój samochód, warto rozejrzeć się dookoła siebie. Wygląd miejsca pracy świadczy o zasadach panujących w warsztacie. Przy bardziej skomplikowanych naprawach, np. kiedy w grę wchodzi elektryka, warto wybrać duży warsztat, zamiast domowego biznesu. Masz większa pewność, że posiadają odpowiednie maszyny diagnostyczne, doświadczenie i wiedzę z tego zakresu.

Czekając na samochód

Przed rozpoczęciem prac nad Twoim samochodem, koniecznie upewnij się, że otrzymałaś na piśmie konkretną cenę i wykaz naprawianych części. Podkreśl też, że każda dodatkowa naprawa musi być z Tobą skonsultowana. Telefon od mechanika nie musi wcale oznaczać problemów. Nie zakładaj więc, że ma zamiar cię oszukać mówiąc, że samochód wymaga dłuższej naprawy. Czasem podczas dokładnych badań, pojawiają się nowe problemy, o których musi Cię on powiadomić. Gdyby więc samochód nagle zatrzymał się na środku skrzyżowania, a Ty nie wiedziałabyś czemu, miałabyś uzasadnione powody zgłoszenia reklamacji. Pamiętaj jednak, że dobry specjalista nie powinien straszyć Cię konsekwencjami braku dodatkowej naprawy, a raczej doradzić kolejne kroki. Bądź też szczególnie ostrożna jeśli w czasie pracy nad Twoim samochodem, mechanik zadzwoni i zaproponuje znacznie droższą naprawę. Przeproś grzecznie i koniecznie skonsultuj się z innym mechanikiem. Dopiero jeśli on także potwierdzi potrzebę wymiany danej części, zdecyduj się na ten ruch.  

Odbierając samochód  

Kiedy pojawisz się warsztacie, mechanik powinien zwrócić Ci wszystkie zużyte części – zwłaszcza jeśli o nie prosisz. Nawet jeśli za chwilę, wyrzucisz je do śmieci, pokażesz że kontrolujesz sytuacje i nie jesteś łatwym łupem. Możesz także skontrolować czy to na pewno Twoje części, sprawdzając ich numery seryjne. Poproś także o gwarancję na nowo wmontowane części. W ten sposób unikniesz wymiany starych na odrestaurowane lub używane. Na koniec dokładnie przejrzyj fakturę – musisz mieć pewność, że nie płacisz za części lub usługi, których nie zamawiałaś.

Po odebraniu samochodu z warsztatu, koniecznie wejdź na www.RankingWarsztatow.pl  wyraź swoją opinię na temat miejsca, w którym zostawiłaś auto. W ten sposób pomożesz kolejnym kierowcom dokonać właściwego wyboru!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

triple

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »