Firma » Praca

Kogo poszukują polscy pracodawcy

Kogo poszukują polscy pracodawcy
Zobacz więcej zdjęć »
Pracownicy sekretariatu, asystenci dyrekcji, asystenci ds. administracji – to piąty w Polsce najtrudniejszy do obsadzenia zawód. Ponad połowa polskich pracodawców deklaruje, że ma trudności ze znalezieniem kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach. Tak wynika z opublikowanego badania Manpower.

Pracownicy sekretariatu, asystenci dyrekcji, asystenci ds. administracji – to piąty w Polsce najtrudniejszy do obsadzenia zawód. Ponad połowa polskich pracodawców deklaruje, że ma trudności ze znalezieniem kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tak wynika z opublikowanego właśnie badania Manpower pt. „Niedobór talentów w Polsce i na świecie – 10 najtrudniejszych do obsadzenia zawodów w 2010 r.”.Wyniki badania rok do roku jednoznacznie wskazują na brak w Polsce profesjonalnych sekretarek czy asystentek lub asystentów. W 2010 roku ten zawód znajduje się na piątym miejscu zawodów, w których najtrudniej jest znaleźć profesjonalnego pracownika. W 2009 uplasował się on na miejscu siódmym, natomiast w 2008 roku – na dziesiątym. Zapotrzebowanie na rynku pracy na profesjonalnego pracownika sekretariatu stale wzrasta. Nic więc dziwnego, że absolwenci i absolwentki bezpłatnego Państwowego Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie bez problemu znajdują pracę zaraz po zakończeniu nauki.

- Interesują nas losy zawodowe naszych słuchaczy, a opublikowany właśnie raport Manpower pokrywa się z wynikami naszych badań.– mówi Mirosława Popek, dyrektor Państwowego Studium Stenotypii i Języków Obcych. - Od lat przeprowadzamy własne badania losów absolwentów, z których jasno wynika, że aż 98% uczniów znajduje satysfakcjonującą pracę w swoim zawodzie. Patrząc na dzisiejszy rynek pracy to doskonały wynik. – podsumowuje Mirosława Popek.

W świetle opublikowanego właśnie raportu i zakończonych egzaminów maturalnych powstaje pytanie, czy lepiej mieć wykształcenie wyższe w specjalności ogólnej, czy może konkretny zawód technika i gwarantowaną pracę? Na studiach młodzi ludzie bardzo często uczą się teorii, zaliczają kolejne egzaminy, nie mając realnej szansy na zderzenie swojej wiedzy i umiejętności w rzeczywistej firmie działającej na konkurencyjnym rynku pracy. Natomiast w Studium na Ogrodowej, dwa miesiące to gwarantowana praktyka zawodowa, która pozwala na rozwijanie praktycznych umiejętności i oraz nawiązanie kontaktów zawodowych z renomowaną firmą - najczęściej późniejszym pracodawcą.

- Wielokierunkowe współdziałanie Studium z różnymi firmami pozwala nam na utrzymywanie optymalnej efektywności kształcenia - kształcenia zgodnego z zapotrzebowaniem rynku na wykwalifikowaną kadrę pracowników. – dodaje Mirosława Popek, dyrektor Studium.

Praktyczne umiejętności zawodowe potrzebne na stanowisku pracownika sekretariatu czy też asystentki słuchacze zdobywają także w samej szkole, w czterech nowocześnie wyposażonych pracowniach komputerowych, w Multimedialnym Centrum Informacji oraz w laboratorium transkrypcyjnym Philips’a – najnowocześniejszej w Polsce pracowni biurowości z urządzeniami do audiotypii.

Studium na Ogrodowej, od lat zwane Szkołą Sekretarek, oferuje swoim słuchaczom naukę zakończoną egzaminami potwierdzającymi konkretne kwalifikacje zawodowe – tytuł technika w danej specjalności:

1. Technik prac biurowych:

  • specjalizacja: sekretarka-asystentka dyrektora/sekretarz-asystent
  • specjalizacja: handel zagraniczny

2. Technik administracji

3. Technik obsługi turystycznej:

  • specjalizacja; turystyka zagraniczna
  • specjalizacja: obsługa pasażerów w portach lotniczych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo:

  • wypowiedzi Mirosławy Popek, dyrektor Państwowego Studium Stenotypii i Języków Obcych, dotyczącej pracy dla absolwentów szkoły - zobacz film
  • wypowiedzi Natalii Zawistowskiej, absolwentki PSSiJO, Asystentki Roku 2009 - zobacz film

Badanie Manpower zostało przeprowadzone wśród ponad 35 tysięcy pracodawców w 36 krajach. W Polsce była to trzecia edycja, w której wzięło udział 750 firm i instytucji. W Europie wykwalifikowani pracownicy sekretariatu oraz asystenci uplasowali się na 8 miejscu najtrudniejszych do obsadzenia zawodów, natomiast w skali całego świata zawód ten zajął siódmą pozycję. Więcej informacji o badaniu na stronie www.manpower.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Państwowe Studium Stenotypii i Języków Obcych – Zespół Szkół Policealnych
http://www.ogrodowa.edu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »