Motoryzacja » Transport

Koleje Dolnośląskie inwestują w bezpieczeństwo podróżnych

Koleje Dolnośląskie inwestują w bezpieczeństwo podróżnych
Zobacz więcej zdjęć »
Zacznie się od kilkunastu osób, a skończy na całej kadrze. Koleje Dolnośląskie rozpoczęły szkolenia pracowników z udzielania pierwszej pomocy, w tym z obsługi defibrylatorów. Akcja odbywa się w ramach inicjatywy „Koleje Dolnośląskie od serca”.

Koleje Dolnośląskie zatrudniają ponad 600 pracowników i chcą, aby każdy z nich potrafił udzielić pierwszej pomocy. Spółka zorganizowała szkolenie, w ramach którego 13 kolejarzy poznało reguły postępowania w przypadku zatrzymania akcji serca, w tym zasady obsługi defibrylatorów AED. czyli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Osoby te jednocześnie stały się instruktorami, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z całą kadrą regionalnego przewoźnika.

Bezpieczeństwo naszych pasażerów to dla nas priorytet, dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowe szkolenia. Położyliśmy nacisk na obsługę defibrylatorów AED, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że ludzie czasami się ich obawiają. Tymczasem są to urządzenia bardzo proste w obsłudze, a od ich użycia może zależeć czyjeś życie. Po zatrzymaniu akcji serca mamy dosłownie chwilę na podjęcie działań, które mogą kogoś uratować. W tym czasie nie zdąży przyjechać karetka, dlatego tak ważna jest natychmiastowa reakcja – mówi Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie dysponują najnowszym sprzętem odpornym na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zadziała on przy minusowej temperaturze oraz na mokrej powierzchni. Jest bardzo intuicyjny i problemów z jego obsługą nie powinni mieć ani dorośli, ani dzieci.

Akcja „Koleje Dolnośląskie od serca” ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróżujących pociągami na Dolnym Śląsku. Do tej pory w ramach inicjatywy defibrylatory zamontowano na dworcach w Legnicy oraz Jeleniej Górze, a także we wszystkich nowych Elektrycznych Zespołach Trakcyjnych, które pojawią się na torach już jesienią. Wkrótce w AED zostanie wyposażony każdy pociąg Kolei Dolnośląskich.

 

Koleje Dolnośląskie to działająca od 2007 roku jedna z najdynamiczniej rozwijających się Spółek kolejowych w kraju. Rocznie przewożą ponad 7 milionów pasażerów. Dzięki stałemu rozwojowi Kolei Dolnośląskich na po torach regionu jeździ obecnie więcej pociągów niż kiedykolwiek w historii. Znakiem firmowym należących do samorządu województwa kolei są komfortowe warunki podróży w nowoczesnych pociągach z profesjonalną obsługą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komunikacja Plus

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »