Motoryzacja » Samochody

Kolejne zwycięstwo Nissana Note

Kolejne zwycięstwo Nissana Note
Zobacz więcej zdjęć »
Nissan Note i Nissan GT-R zwycięzcami plebiscytu New Car Honours 2008 magazynu Auto Express.

Kategoria Supermini-MPV w plebiscycie New Car Honours brytyjskiego magazynu Auto Express istnieje od 2006 r. i od tego czasu nie zmienia się jej lider. Od trzech lat najlepszym samochodem w segmencie Supermini MPV pozostaje Nissan Note. W tym roku na podium dołączył do niego Nissan GT-R, uznany za Najlepszy Samochód Sportowy.

Trzecie już zwycięstwo hatchbacka marki Nissan to bezapelacyjne potwierdzenie jego zalet jako przestronnego i praktycznego pojazdu rodzinnego w segmencie, w którym od premiery Note w 2006 r. konkurencja jest coraz bardziej zacięta. Zwrócił na to uwagę redaktor odpowiedzialny za tematykę motoryzacyjną i wydania cyfrowego Auto Express, Dan Strong: „Mimo że coraz więcej producentów dostrzega zalety łączenia cech pojazdów z segmentu supermini i pojazdów służących przede wszystkim do przewozu osób, Nissan Note pozostaje najbardziej udanym reprezentantem swojej kategorii. To doskonały przykład samochodu, który został zaprojektowany ściśle pod kątem potrzeb użytkowników.

„Jest przestronny, jak przystało na samochód rodzinny, a także przyjemnie się prowadzi dzięki ergonomicznym rozwiązaniom i zwrotności. Zarówno wersje benzynowe, jak i wysokoprężne są bardzo wydajne, co pomaga obniżyć koszty użytkowania. W czasie długoterminowego testu Auto Express kierowcy poruszali się nim głównie po zatłoczonych londyńskich ulicach. Samochód spisywał się bez zarzutu i był oszczędny w eksploatacji".

Nissan Note ma znakomity stosunek ceny do wartości i jest dostępny w wersjach wyposażenia Visia, Acenta, Tekna, a także w wersji specjalnej Acenta S. Gamę silników rozszerzono niedawno do czterech jednostek, wprowadzając nowego, 103-konnego diesla 1.5 dCi, zużywającego w cyklu mieszanym 5,1 litra paliwa na 100 kilometrów. Najtańsza wersja Note kosztuje 44900 PLN.

„Nagroda dla przestronnego rodzinnego hatchbacka to nie jedyny sukces Nissana w plebiscycie Auto Express. Imponujący model GT-R uznano za Najlepszy Samochód Sportowy. Jury Auto Express nie miało wątpliwości, że jest to jeden z najlepszych samochodów pod względem właściwości jezdnych, a przy tym najmocniejszy oraz przede wszystkim najbardziej dostępny supersamochód w historii: „Zawsze kiedy pojawia się samochód tak zaawansowany w porównaniu do swoich poprzedników, odbija się to szerokim echem na rynku. Tak właśnie było w tym roku w przypadku GT-R. Jest bardzo dobry, a przy tym oferuje więcej niż wiele innych dwukrotnie droższych modeli".

„Bardzo cieszymy się z obydwu nagród, ponieważ doskonale odzwierciedlają one różnorodność naszej oferty" - powiedział Paul Willcox, Dyrektor Zarządzający Nissan Motor (GB) Ltd. „Możliwość zaproponowania klientom najlepszych modeli w tak różnych kategoriach jak MPV z segmentu B i sportowe auto o wyczynowych osiągach to efekt jednolitej koncepcji przyjętej przez firmę w odniesieniu do wszystkich produktów, i polegającej na wykorzystywaniu zaawansowanych technologii i kreatywnego wzornictwa w celu dostarczenia klientom pojazdów zgodnych z ich aspiracjami". „Note po raz trzeci z rzędu pokonał coraz liczniejszą grupę konkurentów, co jest dowodem na to, jak bardzo potrzebny na rynku był ten samochód".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nissan
http://www.nissan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »