Dom » Wnętrza

Kolekcja Atelier Ideal Standard

Kolekcja Atelier Ideal Standard
Zobacz więcej zdjęć »
Kolekcja ATELIER to bohater wzorniczych spotkań Together World Tour Ideal Standard. Ikoniczne miasta-przystanki, w których prezentowane są kolejne elementy serii, są kontekstem do prezentacji produktów, które łączy osoba projektanta: Roberto Palomba ze Studia Palomba Serafini Associati.
Kolekcja ATELIER to bohater wzorniczych spotkań Together World Tour Ideal Standard. Ikoniczne miasta-przystanki, w których prezentowane są kolejne elementy serii, są kontekstem do prezentacji produktów, które łączy osoba projektanta: Roberto Palomba ze Studia Palomba Serafini Associati.

Mediolan, Paryż, Berlin, Londyn, Dubaj oraz Szanghaj - każda z sześciu inspirujących i różnorodnych kulturowo stolic, które są przystankami na trasie Together World Tour Ideal Standard, jest równocześnie wspaniałą scenerią do prezentacji elementów kolekcji ATELIER. W każdym z miast, w odniesieniu do jego sztuki, designu, albo rytmu, odkrywany jest kolejny element serii.
Kluczem łączącym wszystkie projekty jest osoba projektanta - Roberto Palomby, który od niedawna jest również głównym designerem Ideal Standard.

W Mediolanie swoją premierę miała kolekcja umywalek Linda-X, będąca reminiscencją serii Ideal Standard o nazwie Linda z 1977 r. (proj. Achille Castiglioni). Cechą charakterystyczną nowych umywalek oraz eleganckiej wanny jest czysty design, zaś ich estetyczna lekkość to zasługa unikalnego ceramicznego materiału o nazwie Diamatec® Pozwala on uzyskać delikatną, atrakcyjną wizualnie ceramikę z cienkimi ściankami oraz gwarantuje wysoką trwałość produktu.

W Londynie debiutowała umywalka Tipo-Z, również estetycznie sięgająca do wzorniczego dziedzictwa marki (jej kształt i forma inspirowane są modelem Zeta z połowy wieku, zaprojektowanym dla Ideal Standard przez Gio Ponti). Nowoczesna technologia Ideal Standard i pasja Studia Palomba sprawiły, że oryginalny projekt Ponti z 1954 roku zdefiniowany został na nowo. Umywalka Tipo-Z została odlana jako pojedynczy element, bez szczeliny między umywalką a postumentem. Dzięki takiej formie umywalka jest monolityczna, a jednocześnie nowoczesna i dynamiczna.

Berlin był wspaniałym kulturowym kontekstem dla umywalek EXTRA - geometrycznych form o wyraźnie zdefiniowanych rantach, inspirowanych estetyką Bauhausu. Łącząc architektoniczną i ponadczasową wizję z rzeźbiarską geometrią, kolekcja EXTRA daje poczucie porządku we wnętrzu łazienki oraz uwalnia od estetycznego nadmiaru.

Zaprezentowana w Paryżu seria i.life to kompleksowe rozwiązanie łazienkowe składające się z armatury, umywalek, toalet i bidetów, których cechą charakterystyczną są miękkie zaokrąglone linie oraz uniwersalne wzornictwo wszystkich elementów.

Przed nami jeszcze dwa spotkania we wzorniczej podróży TOGETHER WORLD TOUR oraz dwa produktowe debiuty w kolekcji ATELIER. Pierwszą wzorniczą niespodziankę zobaczymy już 22 listopada w Dubaju, zaś całą trasę i kolekcję podsumuje grudniowe spotkanie w Szanghaju.
Na oba wydarzenia online można się zarejestrować na platformie www.togetherworldtour.com Tu również można obejrzeć wszystkie spotkania, które już się odbyły.
Zapraszamy!


O Ideal Standard International

Ideal Standard International jest jednym z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości wyposażenia łazienek do wnętrz prywatnych i publicznych. Prywatne przedsiębiorstwo, z siedzibą w Brukseli w Belgii, zatrudnia około 9000 osób i posiada 16 zakładów produkcyjnych, obsługujących ponad 100 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wykorzystując najnowsze technologie i współpracując ze światowej klasy projektantami, firma koncentruje się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w wielu kategoriach produktów, takich jak: ceramika łazienkowa, baterie i armatura, kąpiel i wellness oraz meble i akcesoria. Produkty sprzedawane są pod silnymi międzynarodowymi i lokalnymi markami, takimi jak Ideal Standard, Armitage Shanks (UK), Sottini (UK), Porcher (Francja), Ceramica Dolomite (Włochy) i Vidima (Europa Wschodnia).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synergia PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »