Dom » Wnętrza

Kolekcja Marengo – nowy sposób prezentacji tkanin

Kolekcja Marengo – nowy sposób prezentacji tkanin
Zobacz więcej zdjęć »
Kolekcja tkanin Marengo wyróżnia się nie tylko wyjątkową różnorodnością tkanin, ale także nowatorskim sposobem zaprezentowania ich klientom.

ITALVELLUTI jako pierwsza firma na polskim rynku zdecydowała się na wprowadzenie próbnika,
który nie tylko zawiera zestawienia próbek tkanin, ale także pokazuje w jaki sposób można łączyć je na meblach.

Kolekcja Marengo łączy zgodnie z aktualnymi trendami trzy tkaniny o bardzo różnorodnych splotach, fakturze i właściwościach. „Takie wyraziste różnicowanie faktur to jedna z najwyraźniejszych tendencji dotyczących tkanin obiciowych, które można było zaobserwować na tegorocznych targach w Mediolanie i w Como. W ramach jednej tonacji kolorystycznej łączy się tkaniny jednolite i wzorzyste, gładkie i z bogatą fakturą; wprowadza się jako urozmaicenie pikowania, ażury, dzianiny lub przeszycia.” – mówi Łukasz Hrabczak, manager firmy ITALVELLUTI „Tego rodzaju zestawienia są bardzo efektowne, trzeba jednak wziąć pod uwagę właściwości poszczególnych tkanin oraz zastanowić się jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć. Czasem lepiej zatrzymać się zanim dodamy kolejny element – bo może być już tym zbędnym, zakłócającym harmonię całej kompozycji.”
Właściwe komponowanie tkanin  może się jednak okazać  niełatwe. Dlatego też ITALVELLUTI zdecydowało się wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i stworzyć narzędzie ułatwiające dobór tkanin. Dzięki próbnikowi kolekcji Marengo  każdy może dotknąć próbek tkanin, zbadać ich fakturę,  sprawdzić czy wybrane kolory będą pasowały do danego wnętrza, ale także może skorzystać ze wskazówek firmy jakie tkaniny przeznaczyć na siedziska, na podłokietniki i oparcia oraz na poduszki.
„Kolekcja Marengo to dowód na to, że w jednej kolekcji mogą znaleźć się tkaniny o bardzo różnych właściwościach. Na korpusy i siedziska mebli proponujemy przede wszystkim wytrzymały Jersey. Perception Labirynt ma w zasadzie uniwersalne zastosowanie, ale ze względu na bogatą fakturę warto zrównoważyć je spokojniejszą, jednolitą tkaniną lub potraktować jako akcent. Wreszcie Marengo, tkanina o bogatym wielobarwnym wzorze i zróżnicowanych splotach - jest bardzo wyrazista, więc polecamy ją szczególnie na oparcia i poduszki dekoracyjne.” – wyjaśnia Łukasz Hrabczak

Nowa koncepcja próbnika ITALVELLUTI została bardzo dobrze przyjęta przez klientów firmy, dlatego kolejne kolekcje o równie złożonym co Marengo charakterze będą wyposażane w podobne próbniki. „Chcemy nie tylko zainspirować do ciekawego wykorzystania naszych tkanin, ale także podzielić się naszą bogatą wiedzą na temat tkanin, ich komponowania i zastosowania. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy pracę naszym klientom.”

Biuro prasowe Italvelluti: Profundo PR tel./fax  + 48 22 692 16 08, mob. + 48 501 325 968, e-mail: profundo@profundo.pl, www.profundo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »