Dom » Wnętrza

Kominki elektryczne Albany i Delaware z efektem płomienia 3D Opti-Myst®

Kominki elektryczne Albany i Delaware z efektem płomienia 3D Opti-Myst®
Zobacz więcej zdjęć »
Specjalnie z myślą o bardzo wymagających użytkownikach projektanci marki Optiflame stworzyli dwa nowe modele kominków elektrycznych Albany i Delaware z niezwykłym, trójwymiarowym efektem płomienia Opti-Myst®.

Kominki elektryczne, jeszcze niedawno zupełnie nieznane w Polsce, zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że są one rozwiązaniem bardzo komfortowym, prostym w obsłudze i, co istotne – niedrogim w eksploatacji, gdyż sam efekt płomienia pobiera jedynie 120-300W energii elektrycznej.

Jako, że kominki elektryczne nie wymagają odprowadzenia spalin, podłączenia do komina ani specjalnego systemu wentylacji, sprawdzą się nawet tam, gdzie instalowanie kominka tradycyjnego nie wchodzi w grę, np. w mieszkaniu w blokach. Co więcej, elektryczne kominki nie brudzą pomieszczeń sadzą czy popiołem i nie trzeba ich czyścić. Nie wydzielają również spalin ani nie parzą, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Warto dodać, że kominki elektryczne nie wymagają także skomplikowanego montażu - wystarczy ustawić je w dowolnie wybranym miejscu i podłączyć do gniazda elektrycznego, by cieszyć się widokiem płonącego ognia.

Opti-Myst® - płomień jak żywy

Pod enigmatyczną nazwą Opti-Myst® kryje się nowatorska technologia, którą poszczycić się mogą dwa nowe modele kominków elektrycznych marki Optiflame - Albany i Delaware. Ta unikalna, opatentowana technika wykorzystuje ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która następnie zostaje odpowiednio podświetlona.  Daje to trójwymiarowy efekt płomieni i dymu wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka. Co istotne, Opti-Myst® tworzy tak doskonałą iluzję żywego ognia, że jest on praktycznie nie od odróżnienia od prawdziwych płomieni. Dzięki technologii Opti-Myst® każdy może w swoim domu cieszyć się widokiem płonącego ognia, bez konieczności składowania opału, czyszczenia komina czy usuwania popiołu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków.

Technologiczne dzieło sztuki

Kominki elektryczne Albany i Delaware marki Optiflame to unikatowe połączenie realizmu kominków spalinowych z komfortem użytkowania charakterystycznym dla kominków elektrycznych. Są one praktycznie bezobsługowe, nie wymagają skomplikowanego montażu i działają natychmiast po podłączeniu do prądu. Główną zaletą obu modeli kominków marki Optiflame jest przede wszystkim najnowszej generacji trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®. Technologia ta, w połączeniu z żarzącymi się polanami drewna Optiglo®, sprawia, że płonący ogień wygląda niezwykle naturalnie i realistycznie. Istotne jest, że dzięki wbudowanym termowentylatorom, o mocy 1,5 kW w przypadku Albany i 2 kW dla modelu Delaware, kominki mogą również emanować ciepłem. W chłodne wieczory możemy zatem nie tylko wpatrywać się w migoczące języki ognia, ale i ogrzać się w ich blasku. W ciepłe noce zaś  cieszyć się samym widokiem płomieni, bez niepotrzebnego dogrzewania wnętrza. Co więcej, nowoczesne kominki Delaware i Albany marki Optiflame pomagają także nawilżać pomieszczenie, gdyż technologia Opti-Myst® bazuje na parze wodnej. Warto podkreślić fakt, że użytkownicy kominków elektrycznych Albany i Delaware mogą w pełni kontrolować intensywność płomienia i dymu za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Design dla wymagających

Delaware i Albany marki Optiflame, kominki z innowacyjnym efektem płomienia 3D Opti-Myst®, zachwycają nie tylko doskonałą imitacją żywego ognia, ale również niezwykle stylowym wyglądem. Wolnostojący model Delaware, o wymiarach 800 x 550 x 400 mm, to propozycja dedykowana przede wszystkim miłośnikom rozwiązań minimalistycznych. Zachwyca on bowiem prostą, nowoczesną formą i elegancką czernią obudowy. Dzięki trzem przeszklonym ściankom płomień widoczny jest nie tylko od frontu, ale również z boku kominka, zatem ogień podziwiać możemy z każdego miejsca pomieszczenia. Za sprawą swojego designu kominek elektryczny Delaware marki Optiflame doskonale sprawdzi się w pozbawionych przepychu, modernistycznych wnętrzach – męskich gabinetach, biurach czy wielkomiejskich salonach. Model Albany marki Optiflame to z kolei elektryczny wkład kominkowy w kolorze czarnym. Przeznaczony jest on do zabudowy, zatem sami możemy wybrać najlepszą dla niego obudowę. W zależności od naszych upodobań oraz stylu aranżacji wnętrza, może być ona klasyczna lub nowoczesna.

Ogniste płomienie tańczące w palenisku to widok, któremu trudno jest się oprzeć. Niejeden z nas potrafi przecież godzinami wpatrywać się w ogień, oddając się marzeniom i relaksując się po ciężkim dniu. Teraz, za sprawą innowacyjnej technologii Opti-Myst®, pozwalającej osiągnąć niezwykle realistyczny, trójwymiarowy efekt płomienia, możemy cieszyć się widokiem żywego ognia również w eleganckich kominkach elektrycznych Delaware i Albany marki Optiflame.

Kominek elektryczny Albany
Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®
Typ: do zabudowy
Wymiary (wysokość  x szerokość x głębokość): 703 x 625 x 300 mm
Moc grzewcza: 1,5 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
Cena brutto: 5590 zł

Kominek elektryczny Delaware

Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®
Typ: wolnostojący
Wymiary (wysokość  x szerokość x głębokość): 800 x 550 x 400 mm
Moc grzewcza: 2,5 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
Cena brutto: 5990 zł

Grupa Glen Dimplex powstała w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Zajmuje ona również uznane miejsce w branży AGD. Glen Dimplex pozostaje w prywatnych rękach i finansuje swój ciągły rozwój z własnych środków. Podstawą jej sukcesu jest polityka ciągłych inwestycji w budowanie marek, wprowadzanie innowacji w zakresie produktu oraz zapewnianie klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami.
Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając jednocześnie biurokratycznego stylu zarządzania. Podstawową filozofią jej działalności jest budowanie silnych, energicznych i skutecznych firm, od których oczekuje się pracy zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki, przy nacisku kładzionym na potrzeby klienta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »