Technologie » Komputery

Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów

Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów
Zobacz więcej zdjęć »
APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia dla systemów o znaczeniu krytycznym, organizuje wraz z firmami IBM Polska oraz STULZ Polska cykl seminariów pod hasłem „Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów”.

Pierwsze spotkanie odbyło się 23 marca w Warszawie. Seminaria skierowane są do osób odpowiadających za selekcję i zakup produktów i technologii IT oraz projektowanie, budowę i rozwój systemów obiegu informacji w firmach i instytucjach.


Obecnie każdy aspekt działalności człowieka wiąże się z powstawaniem ogromnej ilości danych, które trzeba udostępniać, przetwarzać, przesyłać i przechowywać. Powoduje to wzrost zapotrzebowania na coraz większą moc obliczeniową w centrach danych na wszystkich poziomach, a co za tym idzie - konieczność zwiększenia efektywności i energooszczędności serwerów oraz systemów ich zasilania i chłodzenia. Koszty zużycia energii elektrycznej, stanowią bowiem stale rosnący składnik całkowitego kosztu posiadania w centrach danych. Redukowanie i zarządzanie zużyciem energii przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności infrastruktury IT to wyzwanie, przed jakim stoją obecnie menedżerowie i administratorzy centrów danych.

W czasach, kiedy możliwość niczym niezakłóconego dostępu do kluczowych informacji gromadzonych na serwerach jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania firm i instytucji, nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy. Przy planowaniu budowy nowego Data Center lub unowocześnianiu obecnej infrastruktury konieczna jest znajomość najnowszych trendów. Jak zaprojektować nowoczesną serwerownię, jak uniknąć jej kosztownego przewymiarowania, jak ją chłodzić i zadbać o jej energooszczędność - właśnie o tym wszystkim przedstawiciele APC by Schneider Electric, IBM Polska i firmy STULZ Polska mówią podczas cyklu wspólnych seminariów „Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center - praktyki liderów".

Seminarium w Warszawie było pierwszym z cyklu sześciu spotkań. Kolejne odbędą się we Wrocławiu (15.04.2010), Gdańsku (20.04.2010), Krakowie (18.05.2010), Poznaniu (27.05.2010) i Katowicach (10.06.2010). Patronem medialnym cyklu jest miesięcznik Elektro.info.

Więcej informacji o seminariach „Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center - praktyki liderów" można uzyskać na stronie:

http://www.apcc.com/solutions/display.cfm?id=29ED130B-5056-AE36-FE7FE584CA5EE639&ISOCountryCode=pl

O firmie APC

Firma APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Wspierana przez siłę, doświadczenie i rozległą sieć działu Critical Power & Cooling Services koncernu Schneider Electric, firma APC zapewnia rozwiązania doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym. W 2007 roku Schneider Electric dokonał akwizycji APC i połączył ją z firmą MGE UPS Systems. W wyniku fuzji powstał nowy dział Schneider Electric o nazwie Critical Power & Cooling Services, który w 2008 roku zanotował przychody w wysokości 2,6 mld euro przy zatrudnieniu 12 000 osób na całym świecie. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy 19", systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruXure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. Schneider Electric, zatrudniający 114 tys. pracowników na całym świecie i obecny w 100 krajach, w 2008 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 18,3 mld euro. Więcej informacji o firmie APC znajduje się na stronie www.apc.com. Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.

O STULZ Polska Firma Stulz Polska Sp. z o.o powstała w październiku 2003 jako firma-córka Stulz GmbH z Hamburga - światowego lidera w produkcji klimatyzacji precyzyjnej. Podstawą działalności Stulz Polska jest dystrybucja urządzeń oraz budowa systemów klimatyzacji precyzyjnej wraz z kompleksową obsługą serwisową instalacji. Urządzenia i systemy oferowane przez STULZ Polska dla potrzeb rozwiązań biznesowych zapewniają stabilne parametry środowiska pracy urządzeń elektronicznych stosowanych w telekomunikacji, informatyce, służbie zdrowia i przemyśle.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »