Technologie » Komputery

Konica Minolta bizhub PRO 950 – solidny partner

Konica Minolta bizhub PRO 950 – solidny partner
Zobacz więcej zdjęć »
System bizhub PRO 950 zapewnia szybki i niezawodny druk wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.

Firma Konica Minolta rozszerzyła swoją ofertę urządzeń do druku produkcyjnego o model bizhub PRO 950. Jest to solidny system, zapewniający szybki i niezawodny druk wysokiej jakości, oparty na zaawansowanych technologiach Konica Minolta i oferowany w atrakcyjnej cenie. Z uwagi na parametry – 95 stron A4 na minutę i maksymalny nakład do 750 000 stron miesięcznie – bizhub PRO 950 przeznaczony jest przede wszystkim do biur drukujących dokumenty w dużych nakładach, firm świadczących usługi druku cyfrowego oraz centralnych działów druku. Wbudowany kontroler zapewnia maksymalną przepustowość, natomiast ulepszone technologie rastrowania i opracowany przez firmę Konica Minolta polimeryzowany toner Simitri gwarantują nowy poziom jakości druku. Uzupełnieniem modułowego i skalowalnego monochromatycznego systemu druku produkcyjnego są liczne opcje wykańczania in-line.

„Zależało nam na połączeniu dwóch cech, które od dawna uchodziły za wzajemnie się wykluczające,” – mówi Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska. „Z jednej strony jak zawsze staraliśmy się zaoferować profesjonalnym działom poligraficznym niezawodne systemy czarno-białego druku produkcyjnego wysokiej klasy. Z drugiej – chcieliśmy utrzymać przystępną cenę nowego systemu. W urządzeniu bizhub PRO 950 udało się osiągnąć obydwa te cele.”

Dzięki wysokiej wydajności bizhub PRO 950 eliminuje przestoje w pracy. Ciągłość procesu produkcji i wysoka przepustowość to zasługa kontrolera opartego na systemie operacyjnym Linux. W bizhub PRO 950 skrócono czas rapowania do minimum oraz zwiększono wydajność. Usprawnionemu kontrolerowi oraz ulepszonej przez firmę Konica Minolta technologii rastrowania towarzyszy innowacyjna funkcja Tone Curve Utility, która stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie dostosowywania parametrów urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkowników. Operator może zmieniać ustawienia kontrolera, w tym krzywe rastrowania i tonu. Do indywidualnych wymagań można na przykład dostosować kąt rastra i kształt punktu rastrowego. Utworzony w ten sposób profil można następnie zapisać w pamięci kontrolera i wywołać go później ze sterownika drukarki do dowolnej pracy. 

Imponujące tempo i elastyczność to zasługa nie tylko kontrolera, ale także szybkości drukowania i zakresu gramatury papieru, który można stosować w bizhub PRO 950. Wysoka wydajność i obciążalność systemu oznacza, że urządzenie może drukować bez problemu w przedziale od 60 000 do 200 000 stron miesięcznie, a w okresach wysokiego nagromadzenia prac, maksymalny nakład może wynosić nawet 750 000 egzemplarzy miesięcznie. W bizhub PRO 950 można stosować praktycznie wszystkie dostępne na rynku gramatury papieru, od 40 do 300 g/m2. Za pomocą takich funkcji, jak mixplex czy mixmedia, operator może osobno dla każdej strony zmieniać gatunek papieru czy tryb druku z jednostronnego na dwustronny. Funkcja ta, w połączeniu z programowalnym katalogiem papieru, uwalnia go od konieczności manualnego ustawiania rodzaju papieru i podajników w ramach przygotowań do realizacji zlecenia druku. Po nadaniu nazw poszczególnym gatunkom papieru operator po prostu wybiera typ nośnika z katalogu papieru urządzenia bizhub PRO 950, a pozostałe czynności wykonywane są automatycznie. 

Za niezrównaną jakość wydruków monochromatycznych odpowiadają przede wszystkim nowe technologie rastrowania firmy Konica Minolta oraz zaawansowany polimeryzowany toner Simitri. Najnowsza technologia wygładzania Supercell, zastosowana w urządzeniach bizhub, pozwala uzyskać rozdzielczość druku do 2400 x 600 dpi oraz zwiększa zróżnicowanie odcieni szarości – umożliwia uzyskanie 256 odcieni szarości przy każdym typie rastrowania i liniaturze (lpi). Opracowany przez firmę Konica Minolta polimeryzowany toner Simitri to kolejny element poprawiający wierność odwzorowania tekstu, zdjęć, obrazów i innych elementów graficznych. Mikroskopijne cząsteczki tonera gwarantują, że na wydruku wyraźne odwzorowane będą nawet najdrobniejsze detale.

Urządzenie bizhub PRO 950 to nie tylko wysoka jakość i znakomite parametry wydruku, ale także szeroki wachlarz opcji wykańczania in-line, takie jak moduł do zszywania do 100 arkuszy z mechanizmem przycinającym długość zszywek, moduł do wykańczania broszur do 20 arkuszy z opcjonalnym przycięciem czoła broszury, moduł obsługi wkładek z dwoma podajnikami, moduł do składania w „Z” oraz moduł do dziurkowania. Moduły te pozwalają uzyskać gotowe materiały o zróżnicowanym formacie.

„Konfiguracje wyposażenia wybierane przez klientów są równie zróżnicowane jak sami klienci i ich firmy,” – dodaje Adam Bieniewski. „Jednak dzięki ulepszonej technologii rastrowania bizhub PRO 950 zawsze zapewnia najwyższą jakość wydruku, a funkcja Tone Curve Utility pozwala spełnić indywidualne wymagania użytkowników. Aby w pełni zaspokoić zróżnicowane potrzeby użytkowników profesjonalnych urządzeń drukujących, bizhub PRO 950 oferujemy jako skalowalny i modułowy system. Jest jednak coś, czego wymagają absolutnie wszyscy nasi klienci – system drukowania powinien być prosty w obsłudze. Dlatego jedną z wielu funkcji ułatwiających pracę jest wyposażenie bizhub PRO 950 w intuicyjny wyświetlacz dotykowy.”

Model Konica Minolta bizhub PRO 950 jest objęty 12 - miesięczną gwarancją. Urządzenie można nabyć w delegaturach terenowych Konica Minolta oraz u partnerów handlowych firmy. 

Do swoich urządzeń Konica Minolta rekomenduje markowe papiery dostępne w ofercie firmy. Wszystkie oferowane nośniki zapewniają ekonomiczną pracę urządzeń oraz właściwą jakość wydruków. Papiery Konica Minolta to: 3 rodzaje papierów – Konica Minolta Standard, Konica Minolta Profi, Konica Minolta Original (format A3, A4, gramatura 80g/ m2) przeznaczone do różnych zastosowań, papiery Color Copy – stworzone specjalnie z myślą o kolorowym druku cyfrowym (format A3, A4, A3+, SRA3, szeroki zakres gramatur i powierzchni), papiery IQ Color – papiery kolorowe (format A3, A4, gramatura 80 i 160g/ m2), papiery ozdobne Top Style oraz papier banerowy Smart Line (format 1200x297 mm, gramatura 170 g/m2). Ponadto w ofercie firmy znajdują się papiery w formatach drukarskich.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »