Gospodarka » Przemysł

Konwent Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) w Warszawie

Konwent Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) w Warszawie
Zobacz więcej zdjęć »
Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego – AHEC (www.americanhardwood.org) ogłosiło, że w dniach 27 i 28 października 2011 r. w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się tegoroczny Europejski Konwent organizowany przez AHEC.

To odbywające się co dwa lata wydarzenie gromadzi eksporterów amerykańskiego drewna liściastego oraz przedstawicieli przemysłu drzewnego z całej Europy. Podczas konwentu uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o aktualnych zagadnieniach dotyczących rynku drewna liściastego oraz podzielić się pomysłami na temat promocji tego surowca na starym kontynencie. W wydarzeniu, które jest doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, wezmą udział delegaci ze Stanów Zjednoczonych oraz z ponad 10 krajów europejskich. Idea konwentu powstała z myślą o przedstawicielach przemysłu drzewnego, dlatego też AHEC z przyjemnością powita na nim amerykańskich eksporterów, europejskich importerów drewna, dystrybutorów oraz dużych producentów, którzy sprowadzają drewno bezpośrednio z zagranicy.

W 2011 roku AHEC wybrał na miejsce konwentu Polskę i jest to decyzja strategiczna. AHEC widzi duży potencjał wzrostu sprzedaży amerykańskiego drewna na polskim rynku. Zwiększają się także możliwości eksportowe dla polskich producentów, gdyż popyt na produkty z amerykańskiego drewna liściastego stale rośnie.

„Po raz pierwszy w historii organizujemy konwent AHEC w Polsce, która staje się coraz bardziej liczącym się graczem na europejskim rynku w produkcji  i sprzedaży wyrobów z amerykańskiego drewna liściastego. Podczas forum mamy nadzieję na nawiązanie wielu nowych kontaktów, a także na ponowne spotkanie się z naszymi  stałymi partnerami biznesowymi" - powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

Obserwując wzrastającą popularność amerykańskiego drewna liściastego w Polsce, AHEC zaprasza do uczestnictwa w drugim dniu konwentu, 28 października 2011 r. (piątek), przedstawicieli przemysłu drzewnego, czyli hurtowników, producentów i dystrybutorów drewna działających na mniejszą skalę, którzy pośrednio importują drewno ze Stanów Zjednoczonych, a dla których sprzedaż amerykańskiego drewna liściastego lub produktów z niego wykonanych stanowi szansę rozwoju działalności biznesowej. Podczas drugiego dnia konwentu AHEC zostaną przedstawione: informacje dotyczące źródeł pozyskiwania i gatunków amerykańskiego drewna liściastego, wprowadzenie do klasyfikacji jakościowej amerykańskiej tarcicy, jak również zaprezentowane zostaną przykłady nowego wykorzystania amerykańskiego drewna liściastego - na zewnątrz budynków oraz w ich konstrukcjach. W trakcie lunchu delegaci będą mieli okazję do nawiązania kontaktów z przedstawicielami przemysłu drzewnego z Polski oraz innych europejskich krajów.

Podczas pierwszego dnia konwentu, 27 października 2011 r. (czwartek), zostaną poruszone zagadnienia dotyczące kierunków dystrybucji amerykańskiego drewna liściastego oraz czynniki, które wpłynęły lub mogą wpłynąć na rozwój tego przemysłu. Wśród panelistów znajdą się kluczowi importerzy drewna z Europy, a dyskusje będą dotyczyły kierunków dystrybucji drewna oraz udziału amerykańskiego drewna liściastego w rynkach poszczególnych krajów europejskich. Zostaną także przedstawione informacje dotyczące nowego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej ustanawiającego obowiązki podmiotów wprowadzających do obrotu drewno i produkty z drewna, wyzwań związanych z certyfikacją drewna, konieczności spełniania wymogów dotyczących „zielonych" budynków oraz roli oceny cyklu życia (LCA) amerykańskiego drewna liściastego.

Zagadnienia te stanowią olbrzymią szansę do zaprezentowania rzeczywistego wkładu amerykańskiego przemysłu drewna liściastego na rzecz ochrony środowiska. Dyskusje i debaty dotyczące powyższych kwestii będą odbywały się w kontekście aktualnie obserwowanego zapotrzebowania na drewno, trendów rynkowych oraz promocji tego surowca na rynku.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich polskich importerów i dystrybutorów drewna, producentów, architektów, architektów wnętrz oraz projektantów do wzięcia udziału w warszawskim konwencie AHEC. Jestem pewien, że będzie on stanowił znakomitą okazję do dyskusji na temat amerykańskiego drewna liściastego oraz pozwoli na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych" - dodał David Venables.

Wystąpienia i prezentacje podczas obydwu dni konwentu AHEC będą tłumaczone symultanicznie.

Zarówno informacje na stronie internetowej AHEC, jak również główne materiały dotyczące amerykańskiego drewna liściastego są dostępne w języku polskim.

Uczestnictwo w konwencie AHEC jest bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.

Aby wziąć udział w konwencie AHEC, prosimy skontaktować się z firmą Questia sp. z o.o. sp.k.; e-mail: ahec@questiapr.pl; tel.: 22 623 07 00.

Więcej informacji na temat AHEC można uzyskać na stronie: www.americanhardwood.org lub drogą e-mailową: europe@americanhardwood.org.

Informacje o AHEC

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) jest wiodącą, międzynarodową organizacją handlową, która reprezentuje amerykański przemysł drewna liściastego, w tym głównych eksporterów oraz wszystkie kluczowe stowarzyszenia zrzeszające producentów amerykańskiego drewna liściastego. AHEC koncentruje się na dostarczaniu informacji na temat dostępnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego, źródeł jego pochodzenia oraz oferowanych produktów architektom, projektantom oraz użytkownikom końcowym. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.americanhardwood.org.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarosław Soroczyński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »