Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Korekta nosa - po co i dla kogo?

Coraz więcej osób decyduje się na operację plastyczną nosa - sprawdź dlaczego stała się ona jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna zapoczątkowana została już 2000 lat p.n.e. w Indiach i od tego czasu rozwija się niemal bezustannie. W szczególności w XXI wieku staje się coraz bardziej popularna, również w Polsce. Operacja plastyczna nosa to jedna z popularniejszych operacji medycyny estetycznej, gdyż dla wielu osób bardzo ważne jest by kształt nosa harmonijnie współgrał z innymi elementami twarzy. Badania wykazały, że ludzkie oko skupia uwagę właśnie na nosie jako na centralnej części twarzy, stąd wygląd nosa może mieć niebagatelne znaczenie w opinii innych osób na nasz temat.

Prostowanie nosa, zwane też rhinoplastyką (z gr. rhino nos,  plassein kształtować) wykonuję się u osób, u których zakończyły się procesy rozwoju twarzy. Zabieg ten nie wymaga długiego pobytu w klinice na ogół od momentu przyjęcia do wypisania mija zaledwie 1 lub 2 dni. Wiele osób zadaje pytanie jak długo goi się nos po operacji zdjęcie szwów i gipsu następuje w przeciągu około 10 dni, a więc niewiele. Drugie najczęstsze pytanie dotyczy kosztów operacji nosa. Ceny zaczynają się od około 5000 zł i zależne są od rodzaju deformacji i pożądanego przez pacjenta efektu. Często, do wstępnej oceny kosztów wystarcza przesłanie zdjęcia nosa, na podstawie którego chirurg ocenia poziom skomplikowania zabiegu i ilość pracy jaką będzie trzeba włożyć w operację.

Zabieg przegrody nosowej to jednak nie tylko kwestia poprawienia wyglądu i samopoczucia z tym wyglądem związanego. Częstą przyczyną podjęcia decyzji o wykonaniu korekty nosa jest skrzywienie przegrody nosowej. Według różnych szacunków, ta wrodzona lub nabyta wada może dotyczyć aż 80% populacji, jednak na ogół pozostaje ukryta, bowiem jedynie większa deformacja powoduje problemy z oddychaniem. U wielu osób może stanowić jednak podstawową przyczynę chrapania. Jak się zatem okazuje, przy okazji zabiegu prostowania nosa, oprócz poprawy wyglądu, uzyskać możemy więcej korzystnych efektów.

Renomowanych chirurgów plastycznych znajdziesz na www.korektanosa.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Korekcja Nosa
http://www.korektanosa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »