Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Korony porcelanowe - czy warto się na nie zdecydować?

Korony porcelanowe - czy warto się na nie zdecydować?
Zobacz więcej zdjęć »
Szukając koron porcelanowych, można natrafić na różne rodzaje koron, różniące się materiałem, z którego zostały wykonane. Jednym z takich rodzajów są korony porcelanowe, dzięki którym można łatwo i skutecznie odbudować wszelkie problemu z ubytkami w uzębieniu.

Korony porcelanowe świetnie sprawdzają się między innymi wtedy, gdy dojdzie do złamania zęba, czy też wtedy, gdy decydujesz się na leczenie implantologiczne. Dowiedz się, czym są korony porcelanowe i dlaczego warto jest się na nie zdecydować.Czym jest korona porcelanowa?

Korona porcelanowa to sztuczna korona zęba, wykonana z porcelany stomatologicznej. Zalicza się ona do rozwiązań z zakresu protetyki stomatologicznej. Wykorzystuje się ją w momencie, gdy dojdzie do znaczącej utraty tkanek zęba - na przykład w wyniku działania próchnicy, czy też na skutek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował złamanie czy ukruszenie zęba. Korony porcelanowe najczęściej są wykonywane na podbudowie metalowej, ewentualnie może być też całkowicie wykonana z ceramiki. Zalety koron porcelanowych

Do najważniejszych zalet koron porcelanowych zalicza się między innymi estetyka tego rozwiązania. Dzięki temu, żę korony porcelanowe wyglądają prawie jak naturalny ząb, można dzięki nim zrekonstruować uzębienie w stopniu bardzo zbliżonym do naturalnego. Dla osób, którym zależy na efekcie wizualnym, korony porcelanowe będą rewelacyjnym wyborem.

Prócz tego, warto jest wspomnieć o trwałości tego rodzaju koron. Korony porcelanowe są w stanie wytrzymać nawet kilkanaście lat w jamie ustnej pacjenta - pod warunkiem, że pacjent będzie odpowiednio o nie dbać; zalicza się do tego m.in. brak przeciążania bardzo twardymi posiłkami.Wady koron porcelanowych

Do wad koron porcelanowych, które zostały wykonane na podbudowie metalowej, można zaliczyć fakt, iż podbudowa może być widoczna przy brzegu dziąsła. Oznacza to, że przy brzegu dziąsła ujawni się ona i będzie widoczna ze względu na swój szary kolor. 

Prócz tego, cena tego rozwiązania może być zbyt wysoka dla niektórych pacjentów. Za jedną koronę porcelanową przyjdzie zapłacić około 600 złotych i więcej.Czy warto zdecydować się na korony porcelanowe?

Naszym zdaniem, warto jest zdecydować się na zastosowanie koron porcelanowych. Niemniej jednak, warto jest podsumować zalety i wady tego rozwiązania i sporządzić ogólny bilans, gdyż priorytety poszczególnych pacjentów różnią się. Korony porcelanowe są bez wątpienia dla tych pacjentów, którym zależy na atrakcyjnym efekcie wizualnym, mogącym poświęcić duży budżet na ten cel.

Jeśli szukasz dobrego stomatologa, zapraszamy do gabinetu http://www.medens.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »