Firma » Biznes

Korzyści stosowania spawarek TIG

Korzyści stosowania spawarek TIG
Zobacz więcej zdjęć »
Wielu już pytało, licznych próbowało tłumaczyć, a i tak kończyło się jak w bardzo wielu przypadkach. Czyli kupnem urządzenia, który okazał się bezpośrednio nietrafiony, był nieporęczny, był nieprzystosowany do wymaganej pracy, był niewystarczający, był zły, był..

Dlaczego w ogóle spawarki tig? Uparł się ktoś na tą metodę i mówi to jak mantrę. W końcu metoda ta nie jest w ogóle bezproblemowa, szczególnie dla początkującego konsumenta. Ten, kto nie wie nic o spawaniu, nie powinien w ogóle brać się za pracę przy wykorzystywaniu spawarki tig. Niech rozsądniej poszuka sobie małego mma albo popatrzy, jak tworzy to znający się na tym wujek. Wracając do pytania z początku, dlaczego? Umiejętność za sprawą spawarki tig wykonuje sposobność uzyskania niezwykle czystej i jakościowo niezwykle wielkiej spoiny. Zarazem nie ma kłopotu ze spawaniem tą metodą aluminium, przy okazji kiedy migomatami może być niełatwo, o mma zapominając.

Więc zaczynamy. Najważniejszymi parametrami, o jakich chętny za zakup spawarki tig powinien upomnieć jest amperaż a także cykl pracy. Spawarka, która nie ma podanego cyklu pracy, przydaje się tylko i wyłącznie na politowanie i wyrzucenie jej na złomowisko. Po prostu nie przydaje się do niczego i tym podobnych spawarek nie kupujemy. Amperaż mówi nam jak gruba umie być elektroda oraz jak gruby umie być artykuł poprzez nas spawany. Cykl pracy, to procentowy podział 10 minut na czas spawania. Tłumacząc po chłopsku (taki też ma okazać się ten tekst). 10 minut to 100%. Jeżeli producent na spawarce napisał, że cykl pracy spawarki tig to 40%, oznacza to dokładnie 4 minuty pracy i 6 minut przerwy. Dlaczego tak jest tłumaczyć chyba nie trzeba, a jeżeli tak, odsyłamy do podstawówki i nauki o procentach (nie tych wyskokowych). Minimalny czas pracy, jaki potrzebny jest amatorowi, to może 35%. Mniej niż tej wartości spawarka przydaje się kompletnie do tego samego, co spawarki tig bez oznaczeń. To znaczy do niczego. Całe szczęście potrzeba upomnieć, że im mniejszy amperaż, tym późniejszy czas pracy. Przeto jeżeli spawarka tig ma 35% przy amperażu 270A, to przy 180A może mieć już 100%. Proste? Proste!

Kolejny aspekt, który zapewne użytkownik zdążył już dostrzec przy okazji oglądania spawarki tig to gatunek budowy. W dniu dzisiejszym na rynku istnieją dwa: spawarka inwertorowa i transformatorowa. Ta pierwsza to nowszy gatunek, jest lżejsza, mniejsza, ma więcej elektroniki, jednakże jest też droższa. Transformatory są proste w strukturze i niekosztowne, ale za to ciężkie i mało solidne. Korzystniej więc zainwestować w inwertor, ponieważ spoina jest lepszej rangi i w przypadku przegrzania szybciej wróci do normalnej pracy.

To są najważniejsze treści, na które powinniśmy odnieść uwagę kupując spawarkę. Jak zwykle, wskazane jest poczytać w internecie o podobnych dodatkach jak puls, spawanie prądem przemiennym, hot start, arc force czy fan. Tak czy inaczej, bez zapamiętania podanych powyżej wskazówek nabywanie spawarki tig mamy możliwość sobie odpuścić. Bo roztropniej nie kupić nic, niż kupić bubel.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

emaks

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »