Zdrowie » Dziecko
„Kot w butach” wesprze Fundację „Pomóż im”. W szpitalu dziecięcym powstanie plac zabaw
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pieniądze będą zaś przeznaczone na budowę placu zabaw, który powstanie na terenie Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
W niedzielę 2 kwietnia aktorzy zagrają dwa spektakle. Bajkę o kocurze z młyna widzowie obejrzą na sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Pierwsze przedstawienie rozpocznie się o godzinie 10.00, drugie zaś o 12.00. Bilety – w cenie 21 zł – ulgowy oraz 31 zł – normalny, można już kupić w kasie Opery oraz on-line, na jej stronie internetowej.
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na spektakle zagrane 2 kwietnia trafi na konto Fundacji „Pomóż im”. Cel w tym przypadku jest konkretny. To budowa pięknego, magicznego, bezpiecznego i baśniowego placu zabaw, który powstanie na terenie Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.
- Plac zabaw powstanie przede wszystkim z myślą o naszych maluchach walczących z nowotworami w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej w UDSK – mówi Katarzyna Muszyńska – Rosłan, wiceprezes Fundacji „Pomóż im” i dodaje, że takie miejsce w tej placówce jest bardzo potrzebne. Skorzystają na tym zarówno mali pacjenci jak i ich rodzice. Oczywiście będzie to miejsce otwarte dla wszystkich dzieci leczących się w szpitalu.
Spektakl „Kot w butach” trwa 1 godz. 15 min i przeznaczony jest dla dzieci, które skończyły 5 lat. „Kot w butach” to przedstawienie realizowane w oparciu o doskonały tekst Hanny Januszewskiej. Jest to znana bajka, ale opowiedziana trochę inaczej. Można w tym tekście doszukać się wątków historycznych i nawiązań literackich do „Zemsty” A. Fredry. Ta opowieść jest napisana wierszem i okazji do śpiewania jest niemało. Ruch sceniczny to kolejny atut współczesnej formy tej realizacji, bo odpowiedzialny za choreografię jest Maciej Florek, znany jako „Gleba” (laureat i juror programu „You can dance”) – doskonały tancerz i choreograf.
Udział muzyków, którzy „na żywo” będą towarzyszyć poczynaniom aktorów tworzy wspaniałe warunki dla odbioru dynamicznej i bajkowej fabuły, której główny wątek stanowi historia miłosna dworskiej córki szlachcica – Zosi i biednego osieroconego przez młynarza właściciela kota – Jasia.
„Dzieci i młodzież i dorośli znajdą w tej realizacji taką płaszczyznę odbioru, która czas spędzony w Operze zamieni w prawdziwą przygodę spotkania z bajką, muzyką, tańcem i wspaniałymi wykonawcami” – zachęca Bernarda Anna Bielenia reżyser spektaklu.
Nadesłał:
publicum
|
Komentarze (0)