Dom » Budownictwo

Kreatywna branża budowlana

Kreatywna branża budowlana
Zobacz więcej zdjęć »
Klasycy zarządzania stwierdzili, że każda zmiana rodzi opór. Co zrobić, aby wprowadzać innowacje zapewniające niezbędną konkurencyjność firmy na rynku, a jednocześnie przekonać do zmian pracowników? Przed tym dylematem stoi dziś kadra zarządzająca wielu przedsiębiorstw.

Kreatywność ludzka nie zna jednak granic! Tworząc odpowiednie warunki, pracodawca pozwala pracownikom wpływać na rozwój przedsiębiorstwa. W Xella Polska powstał projekt Innowacje, który wprowadza nowoczesne rozwiązania nie tylko w kwestiach organizacyjnych firmy, ale pozwala stworzyć nowe, oczekiwane przez rynek produkty.

Cechą współczesnego budownictwa jest innowacja. Nowe technologie budowlane i zmieniające się potrzeby konsumentów powodują, że ta gałąź gospodarki rozwija się błyskawicznie. Dzięki ludzkiej kreatywności pojawiają się zarazem Krzywe Domy, jak i specjalistyczne materiały budowlane, dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze i zdrowsze.

Pomysły pracowników Xella Polska nie tylko ułatwiają im pracę, ale również ulepszają ofertę produktową. Powołana przez Zarząd Xella Polska Grupa Eureka ewoluowała w projekt Innowacje, bo okazało się, że oczekiwania pracowników firmy pozwalają usprawnić proces produkcji, logistykę transportu materiałów, czy polepszyć wewnętrzną komunikację. W warunkach laboratoryjnych powstają bowiem najnowsze technologie, ale firma zamieniona w wielopoziomowe laboratorium staje się prawdziwą kopalnią kreacji.

Pamiętając o słowach eksperta do spraw zarządzania, Petera Druckera, iż „jedyną stałą rzeczą w organizacji jest zmiana", konsekwentnie dążymy do wykorzystania nowych szans, możliwości oraz radzenia sobie z bieżącymi problemami - tłumaczy Cezary Szeszuła, Prezes Zarządu Xella Polska - Celem przyświecającym reaktywowaniu Grupy Innowacje jest próba uświadomienia pracownikom firmy oraz naszym partnerom biznesowym, że tylko ciągły rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań i aktywne podejście do biznesu gwarantuje sukces. Przede wszystkim jednak warto podkreślić, iż dzięki innowacjom udało nam się wyjść obronną ręką z kryzysu ekonomicznego. - dodaje Szeszuła.

Można jednak wyjść poza firmę, a do procesu innowacji zaprosić wszystkich zainteresowanych. Zarząd Xella Polska postanowił włączyć Klientów, Partnerów i Dostawców w innowacyjną strategię firmy. 

Już niedługo zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, za pomocą której każdy będzie mógł zgłosić swoją propozycję innowacji. Na chwilę obecną wszyscy zainteresowani zgłoszeniem innowacji mogą przesłać swój pomysł drogą mailową na adres: Innowacje.Polska@xella.com, a pracownicy firmy mogą wrzucać specjalnie przygotowane formularze do zawieszonych w zakładach produkcyjnych i biurze firmy skrzynek opatrzonych logiem Innowacje.

Xella cały czas stawia na innowacyjne rozwiązania i wprowadza nowe produkty - tylko w 2009 roku pojawiły się w ofercie aż trzy nowe produkty: bloczki YTONG ENERGO oraz YTONG MULTIPOR, a także bloki SILKA E18A.

YTONG ENERGO to najcieplejsza odmiana betonu komórkowego możliwa do zastosowań konstrukcyjnych. Bloczki YTONG ENERGO produkowane są z betonu komórkowego odmiany PP2/0,35 o współczynniku przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,090 [W/mK]. To pozwala na wznoszenie ścian zewnętrznych jednowarstwowych o współczynniku U = 0,25 [W/m2K] przy grubości jedynie 36,5 cm. Bloczki YTONG ENERGO jako pierwszy element z betonu komórkowego produkowane są w grubości 48 cm. Ściana jednowarstwowa z nich wykonana uzyskuje współczynnik U = 0,19 [W/m2K] i dzięki temu jest najcieplejsza z dostępnych na polskim rynku.

YTONG MULTIPOR to materiał produkowany z najlżejszej jak dotąd odmiany betonu komórkowego o gęstości 115 kg/m3. Ze względu na bardzo niską gęstość, materiał ten osiąga współczynnik przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,043 [W/mK]. Najważniejsze zastosowanie to druga, izolacyjna warstwa ścian zewnętrznych, izolacja stropów piwnic i garaży oraz izolacja ścian zewnętrznych od wewnątrz.
YTONG MULTIPOR to materiał paroprzepuszczalny, nie reagujący na działanie ognia oraz jednorodny. Dzięki temu doskonale sprawdza się jako izolacja przegród od wewnątrz. Wysoka jakość wykonania umożliwia jego zastosowanie jako izolacja stropów garaży podziemnych bez konieczności wyprawiania powierzchni tynkiem.
YTONG MULTIPOR jest jednocześnie materiałem mineralnym, produkowanym z naturalnych surowców i nie zawierającym włókien.

SILKA E18A to bloki wapienno-piaskowe bez dodatkowych drążeń. Duża masa bloków E18A sprawia, że ściana z nich wykonana o grubości 18 cm osiąga współczynnik RA1 = 55 [dB]. Jednocześnie bloki SILKA E18A posiadają uchwyty montażowe oraz system łączenia na pióro i wpust, dzięki czemu wznoszenie ścian jest ergonomiczne przy niskim zużyciu zaprawy. Idealnie nadają się do obiektów, gdzie zaostrzone są wymogi izolacyjności akustycznej.

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »