Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Krew ratuje życie i przyśpiesza leczenie stomatologiczne
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Metoda L-PRF™ (z ang. Leukocyte-Platelet Rich Fibrin) bazuje na znanej już od ponad 100 lat koncepcji preparatów płytkowych. - Stosowane do tej pory preparaty były jednak uzupełniane o środki chemiczne, które wspomagały proces regeneracji tkanek. Natomiast L-PRF™ to w pełni autogenny materiał, bo pozyskiwany wyłącznie z krwi pacjenta. Macierzyste komórki przyspieszają gojenie i naturalną odbudowę tkanek, bez dodatku wspomagających środków chemicznych – wyjaśnia lek. stom. Aleksander Bielecki, implantolog Specjalistycznego Gabinetu Stomatologicznego Dentica Bieleccy w Raciborzu.
Aby wytworzyć L-PRF™, do specjalnych probówek próżniowych pobiera się krew pacjenta, od kilku do kilkunastu – w zależności od ilości potrzebnego podczas zabiegu biomateriału. - To całkowicie bezpieczna ilość krwi możliwa do jednorazowego pobrania – zapewnia dr Bielecki. Probówki umieszcza się następnie w specjalnej wirówce, która oddziela osocze. Tak przygotowany materiał poddany jest ostatecznej obróbce, której celem jest wytworzenie bogato płytkowego biomateriału – tzw. L-PRF™, który następnie jest aplikowany w miejsce zabiegowe.
- Ten naturalny biomateriał obfituje w czynniki wzrostu i cytokiny – białka, które odgrywają ogromną rolę w procesie odbudowy tkanek – podkreśla A. Bielecki. - Stopniowe ich uwalnianie się z preparatu naturalnego L-PRF™, przyspiesza angiogenezę i gojenie oraz zmniejsza ryzyko powikłań pozabiegowych, jak na przykład stany zapalne czy infekcje – dodaje specjalista.
Metoda L-PRF™ ma zastosowanie w wielu zabiegach stomatologicznych z zakresu chirurgii, m.in. regeneracji ubytków kostnych, augmentacji zatoki czy leczenie defektów podniebienia. Zastosowanie autogenicznego biomateriału L-PRF™ zdecydowanie przyspiesza proces regeneracji tkanek, a tym samym całego leczenia stomatologicznego.
Ta rewolucyjna metoda szczególnie polecana jest w przypadku implantów zębowych. To niewielka tytanowa śruba, która zastępuje korzeń zęba naturalnego. Implant wszczepiany jest w kość wyrostka zębodołowego. - Kość ta często ulega zanikowi. Dzieje się tak szczególnie, gdy brak zęba naturalnego nie jest od razu odpowiednio zaopatrzony. Nowoczesną i bezpieczną metodą odbudowy kości w zabiegach implantologicznych jest właśnie L-PRF™ - podkreśla implantolog z Dentica Bieleccy.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Komentarze (0)