Firma » Biznes

KROSS jako pierwszy producent rowerów w Europie Środkowo-Wschodniej oferuje elektryczne rowery cargo

KROSS jako pierwszy producent rowerów w Europie Środkowo-Wschodniej oferuje elektryczne rowery cargo
Zobacz więcej zdjęć »
KROSS wprowadził do oferty elektryczne rowery cargo w wersji dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Jako pierwszy polski producent na rynku, KROSS oferuje rozwiązanie, które stanowi realną, zieloną alternatywę dla transportu drogowego.

KROSS wprowadził do oferty elektryczne rowery cargo w wersji dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Jako pierwszy polski producent na rynku, KROSS oferuje rozwiązanie, które stanowi realną, zieloną alternatywę dla transportu drogowego. Elektryczne rowery cargo to doskonałe uzupełnienie transportu w przypadku usług kurierskich, czy dynamicznie rozwijających się szybkich dostaw, np. zakupów spożywczych. Jest to również idealny produkt dla świadomych ekologicznie konsumentów. Rowery e-cargo zaprojektowane przez KROSS, już tej wiosny można kupić w salonach własnych, u wybranych dealerów i w sklepie internetowym kross.eu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Elektryczne rowery cargo zyskują ogromną popularność w całej Europie. To najszybciej rosnący sektor rowerowy. Dla przykładu w Niemczech w 2020 roku wzrósł on o 40%. W wielu miastach władze decydują się dopłacać firmom, które furgonetki wjeżdżające do centrów miast z dostawami, zdecydują się zastąpić rowerami cargo. Dzieje się tak, bo rowery cargo pomagają odblokować zastawione furgonetkami centra miast i pozbyć się nadmiaru zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że segment e-commerce, a więc i dostarczania przesyłek, rośnie w Europie o 33% rocznie. Z kolei z badań przeprowadzonych przez University of Westminster wynika, że elektryczne rowery cargo w centrach miast dostarczają przesyłki o 60% szybciej od dostaw samochodem (10 paczek na godzinę wobec 6 paczek furgonetką). 

Ekologiczna wersja tak zwanego „transportu ostatniej mili" zyskuje na popularności także w Polsce. Dzięki przełomowej ofercie polskiego producenta KROSS, już tej wiosny firmy oraz klienci indywidualni mogą dokonać zakupu własnego elektrycznego roweru cargo. Nowe rowery w barwach KROSS, wyposażone są w elektryczny napęd, który wpływa na jakość i komfort jazdy, a także zdecydowanie ułatwia pokonywanie dłuższych dystansów i miejskich wzniesień, szczególnie z ciężkim załadunkiem. 

- Polski KROSS rozwija się bardzo dynamicznie. Stale poszukujemy nowych rozwiązań i już teraz projektujemy rowery przyszłości. Silny nacisk kładziemy na rozwiązania ekologiczne i w ten trend doskonale wpisują się elektryczne rowery KROSS cargo. Polska konstrukcja KROSS jest pierwszym tego typu masowo dostępnym modelem w Europie Środkowej. Zainteresowanie elektrycznymi rowerami cargo KROSS jest ogromne i już realizujemy zamówienia poprzez wybrane sklepy oraz stronę kross.eu - mówi Kacper Sosnowski, wiceprezes KROSS. 

Rower do zadań specjalnych. Ekologicznie i ekonomicznie

Coraz więcej firm decyduje się na rowery towarowe. Za tym wyborem stoją między innymi kwestie ekonomiczne i ekologiczne. 

- Eksperci z obszaru logistyki przewidują, że trend ograniczania transportu spalinowego na rzecz elektrycznych rowerów cargo będzie się rozwijał, a część z nich uważa, że przyszłość lokalnego transportu należeć będzie właśnie do takich pojazdów. Dzięki swojej zwinności, ładowności i pokaźnemu zasięgowi, rowery e-cargo to atrakcyjny produkt dla firm kurierskich, podmiotów zajmującymi się szybkimi dostawami zakupów oraz dla mieszkańców miast - mówi Adam Fudala, Business Development Manager KROSS.

Kurierzy, ludzie prowadzący swoje firmy w miastach i zwykli mieszkańcy, każdego dnia zmagają się z podróżowaniem zatłoczonymi drogami, ciasnymi uliczkami czy brakiem miejsc parkingowych. Z elektrycznym rowerem cargo mają szansę zamienić nieekologiczne furgonetki i samochody na wygodne i zwinne jednoślady, wyposażone w pakowne skrzynie o pojemności nawet 300 litrów. Ta propozycja nie tylko znacznie ułatwi pracę, ale wpisze się w ekologiczną ideę transportu ostatniej mili. Wyzwaniem dla branży dostawczej są również coraz powszechniejsze strefy ograniczonej dostępności, mające na celu ograniczenie ruchu w centrach miast i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Zeroemisyjny rower, który dojedzie wszędzie, a w dodatku zaparkuje bezpłatnie pod samymi drzwiami, nie ma konkurencji. 

Codzienny pomocnik dla rodzin

Korki, spaliny, przepełniona komunikacja zbiorowa - codzienne dowożenie dzieci do przedszkola czy szkoły jest coraz większym wyzwaniem. Tymczasem elektryczny rower cargo w wersji „pasażerskiej", to specjalnie zaprojektowany kosz, który bezpiecznie pomieści dwoje dzieci. Daszek zapewni komfort podróżowania przy każdej pogodzie, a pasy i oświetlenie zwiększą bezpieczeństwo. Miejscy rowerzyści mogą też wybrać się na duże zakupy - nie tylko spożywcze. Wizyta w markecie budowlanym, czy na giełdzie staroci, też jest w zasięgu ich możliwości. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu, nawet sporych rozmiarów przedmioty można wwieźć pod górę bez zadyszki. W Szwecji rowery e-cargo z powodzeniem wykorzystywane są np. do przeprowadzek. 

Dostępne finansowo dzięki KROSS Rental

Elektryczne rowery cargo KROSS są również dostępne dla klientów biznesowych w opcji wygodnego wynajmu w ramach usługi KROSS Rental. Spółka szacuje, że w 2022 roku wypożyczy firmom 10 razy więcej rowerów niż w roku ubiegłym. Wśród nich będą także rowery e-cargo. Oferta zawiera finansowanie, serwis sprzętu oraz opcjonalnie pakiet poprawiający bezpieczeństwo - kaski, odblaski i inne akcesoria. Polska marka KROSS deklaruje, że elektryczne rowery cargo, które trafiają na polskie ulice - a w przyszłości także zagraniczne rynki - odznaczają się wysoką jakością i konkurencyjną ceną. ***

KROSS Rental działa w całej Polsce. W przyszłości nie wyklucza także obecności na innych rynkach. Firma należy do marki KROSS, największego w kraju producenta rowerów, sprzętu i akcesoriów rowerowych.

***

KROSS jest liderem rynku rowerowego w Polsce. Firma powstała w 1990 roku, a w jej portfolio znajdują się rowery elektryczne, rekreacyjne oraz wyczynowe przeznaczone do kolarstwa górskiego, a także marka Le Grand, skupiająca rowery miejskie. Rowery marki, w oparciu o autorskie rozwiązania i innowacyjne technologie, powstają w nowoczesnej fabryce produkcyjnej znajdującej się w Przasnyszu nieopodal Warszawy. W 2022 do oferty dołączyły także elektryczne rowery cargo, które stanowią zieloną alternatywę dla transportu drogowego. KROSS jako jedna z nielicznych firm w Europie, rozwija także produkcję ram karbonowych. Firma w 2017 roku przejęła holenderską markę Multicycle, posiadającą w swojej ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne. Obecnie, produkty KROSS są dystrybuowane do prawie pięćdziesięciu krajów. W zakresie sponsoringu sportowego, firma jest sponsorem tytularnym KROSS ORLEN Cycling Team, jednej z najlepszych na świecie grup kolarstwa górskiego, znajdującej się w pierwszej szóstce drużyn w rankingu UCI - Elite MTB Team. Założycielem i właścicielem firmy jest Zbigniew Sosnowski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Prepare Media i Komunikacja
http://www.prepare.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »