Moda » Odzież
Krótka historia hafciarni
W Europie hafciarnie przeżyły swój prawdziwy rozkwit dopiero w XI w. W Polsce stało się to w okresie nowożytnym.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Najważniejsze zakłady hafciarskie powstały we Flandrii i Francji. Wtedy do swoich wytworów używano najczęściej gotowych tkanin, filcu oraz skóry. Podział hafciarni nastąpił na przełomie XVI i XVII wieku. Wtedy zaczęto wyróżniać hafciarstwo ciężkie. Zajmowali się nim głównie mężczyźni, którzy do swoich prac wykorzystywali ciężkie tkaniny. Kobiety wytwarzały swoje artykuły na płótnie - było to hafciarstwo lekkie. Dopiero w roku 1828 r. na rynku pojawiły się pierwsze, specjalne maszyny. Kilkadziesiąt lat później powstały istniejące do dnia dzisiejszego hafciarnie maszynowe.
Jak przebiega praca w hafciarniach?
Obecnie już niewiele osób korzysta z ręcznych metod wytwarzania ubrań. Hafciarnia Wrocław działa na nowoczesnych maszynach, które znacznie ułatwiają i usprawniają pracę. Na samym początku to projektant musi stworzyć ogólny wzór i koncepcję. Później wypełnia się go w specjalnym programie komputerowym za pomocą różnych ściegów. W ten sposób można dokładnie ustalić przebieg nici. Następnie pracę zaczynają już maszyny. To one wytwarzają gotowe produkty. Jedna hafciarka dziennie potrafi wykonać ponad 100 wzorów! Jest to ogromna liczba, dzięki której można znacznie usprawnić czas trwania pracy.
Zalety korzystania z hafciarni
Z hafciarni najczęściej korzystają duże firmy oraz zakłady pracy. W ten sposób możemy dokładnie zaplanować, jak ma wyglądać logo naszej marki. Zostanie ono umieszczone na wybranych ubraniach roboczych. Zaletą hafciarni Wrocław jest krótki czas realizacji zleceń. Już po kilku dniach uzyskamy nasz gotowy produkt. Jest to również korzystna oferta dla firm, które mają znacznie ograniczony budżet. Haftowanie loga na wybranych ubraniach wymaga znacznie mniejszych kosztów, niż produkcja gotowej odzieży.
Nadesłał:
Kasiamer
|
Komentarze (0)