Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Krótkie podróże – wielkie przygody: Top 5 europejskich stolic na weekend

Przed nami lato – idealny czas na szybkie weekendowe wypady. Dla osób poszukujących krótkiej podróży mamy doskonałe wiadomości! Z Polski można w ciągu ok. 3 godzin dotrzeć do pięciu europejskich stolic Berlin, Pragi, Budapesztu, Wiednia czy Rygi.

Przed nami lato – idealny czas na szybkie weekendowe wypady. Dla osób poszukujących krótkiej, ale pełnej wrażeń podróży, mamy doskonałe wiadomości! Z Polski można w ciągu około trzech godzin dotrzeć do pięciu europejskich stolic, które oferują bogactwo historii, kultury i unikalnych doświadczeń. Berlin, Czeska Praga, Budapeszt, Wiedeń czy Ryga to kierunki i miejsca, które warto dodać do swojej listy podróży.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Berlin - tętniąca życiem stolica Niemiec

Berlin to miasto pełne kontrastów, które nadają mu interesujący charakter. Odwiedzający mogą zobaczyć, między innymi: słynną Bramę Brandenburską, historyczne miejsce związane z upadkiem Muru Berlińskiego oraz Wyspę Muzeów, kompleks pięciu muzeów, w którym można zobaczyć m.in. popiersie Nefretete. Dla miłośników sztuki nowoczesnej Berlin oferuje East Side Gallery, fragment Muru Berlińskiego pokryty dziełami artystów z całego świata.

Berlin jest chętnie odwiedzany przez światowe gwiazdy muzyki. Tylko w tym roku zapowiedzieli swoje koncerty tacy wykonawcy jak Dua Lipa, Pearl Jam, Justin Timberlake czy Rod Stewart.

 

Praga – miasto stu wież

Praga to jedno z najbardziej malowniczych miast w Europie. Dominującą budowlą jest Zamek na Hradczanach, ale najbardziej rozpoznawanym punktem Pragi jest Most Karola - ozdobiony rzeźbami - to doskonałe miejsce na spacer z pięknym widokiem na rzekę Wełtawę. Most powstał w XIV wieku i choć nawiedzały go powodzie i dwie wojny światowe przetrwał bez większych zniszczeń. W XVII wieku na balustradach mostu umieszczono 30 rzeźb przedstawiających różnych świętych. Jedna z nich to św. Jan Nepomucen, który został w tym miejscu stracony. Miejska legenda mówi, że dotknięcie tej figury przynosi szczęście, dlatego o każdej porze dnia zbierają się tu tłumy, by dotknąć brzucha Jana Nepomucena.

Inne atrakcje Pragi to Archikatedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, kolejne bardzo okazałe budynki na Hradczanach, uznawane za jedne z najcenniejszych zabytków gotyku i neogotyku w Europie. To właśnie dzięki takim budynkom Praga jest tytułowana mianem „miasta stu wież”.

 

Ryga – odkryj uroki stolicy Łotwy

Ryga ma bogatą historię sięgającą tysiącleci wstecz. Odwiedzając miasto, można poznać jego fascynującą przeszłość poprzez muzea, zabytki i ciekawe miejsca o znaczeniu historycznym czy kulturowym. Zwiedzanie warto rozpocząć od Centralnego Targu, który w 1998 roku został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, można się na nim zaopatrzyć w świeże owoce, warzywa, ryby czy drobne tradycyjne wyroby rzemieślnicze. Z wieży Kościoła św. Piotra (najważniejszego i najstarszego obiektu sakralnego w Rydze) warto popatrzeć nie tylko na rozległą panoramę miasta, ale też barwną starówkę z licznymi budynkami secesyjnymi, również wpisaną na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Jednym z najciekawszych zabytków miasta jest Zamek zbudowany przez Zakon Krzyżacki w XIV wieku, który był ich główną siedzibą na Inflantach. Wielokrotnie niszczony i przebudowany przetrwał do obecnych czasów i jest siedzibą prezydenta Łotwy oraz mieści Łotewskie Muzeum Historyczne oraz Łotewskie Muzeum Sztuki Obcej. Co ciekawe, Zamek w Rydze, ma także polskie akcenty historyczne, ponieważ do 1621 roku był rezydencją namiestnika króla Polski, a w 1582 roku przebywał w nim król Stefan Batory. 

 

Buda(i)Peszt – city break w węgierskiej stolicy

Budapeszt, podzielony przez Dunaj na Budę i Peszt, to miasto pełne niespodzianek. Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim i Kościołem Macieja, oferuje niesamowite widoki na miasto. Parlament, imponująca budowla w stylu neogotyckim, to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Budapeszcie. Nie można też pominąć wizyty w słynnych termalnych łaźniach, takich jak Széchenyi czy Gellért, które oferują relaksujące kąpiele i piękne wnętrza.

 

Wiedeń – poczuj atmosferę cesarskiej epoki

Wiedeń to miasto o długiej historii, gdzie wciąż można poczuć atmosferę cesarskiej epoki. Schönbrunn, letnia rezydencja Habsburgów, zachwyca bogactwem architektury i pięknymi ogrodami. Miłośnikom sztuki i architektury secesyjnej polecamy Pałac Belweder, w którym można zobaczyć słynne dzieła Gustava Klimta, w tym jego ikoniczny obraz "Pocałunek". Z kolei szukającym mocniejszych wrażeń polecamy wizytę w jednym z najstarszych parków rozrywki na świecie – Praterze. Oprócz diabelskiego młynu, rollercoasterów czy domów strachu, w parku znajdują się liczne stanowiska, w których można postrzelać z “pseudobroni”, łuku lub zwyczajnie porywalizować z drugą osobą. 

 

Zapraszamy do odkrywania tych niesamowitych miejsc, do których można tak szybko dotrzeć z Polski! Każde z nich oferuje unikalne doświadczenia i niezapomniane chwile.

Ubezpieczenie na podróż – dlaczego warto się ubezpieczyć?

Nieważne, dokąd zaprowadzi Cię kolejna podróż – ważne, abyś zadbał o proste, łatwe i sprytne ubezpieczenie, które zapewni Ci beztroskie chwile – krótkie czy długie.

Wykupienie ubezpieczenia na podróż zagraniczną to rozsądna decyzja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia ochronę zdrowia, umożliwiając dostęp do opieki medycznej w przypadku nagłej choroby lub wypadku podczas pobytu za granicą. – zapewnia Maciej Białka, Product Manager w Balcia Insurance SE. - Balcia Insurance proponuje ubezpieczenie, którego przedmiotem są koszty leczenia związane z wypadkiem lub chorobą oraz assistance. Dodatkowo, w zależności od wyboru Ubezpieczającego, przedmiotem ochrony mogą być następstwa wypadków, odpowiedzialność cywilna, bagaż czy też opóźnienie bagażu.

Zakup ubezpieczenia na czas podróży to kluczowy sposób na zapewnienie sobie spokojnego wypoczynku. Posiadając je, mamy pewność, że w razie jakichkolwiek problemów uzyskamy potrzebne wsparcie, co pozwala cieszyć się podróżą bez niepotrzebnego stresu. Takie kompleksowe rozwiązanie chroni zarówno zdrowie, jak i finanse, dając pewność, że jesteśmy przygotowani na różne niespodziewane sytuacje.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Źródło: Internet
http://google.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »