Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Książki edukacyjne zamiast głupkowatych kreskówek – z głową!

Książki edukacyjne zamiast głupkowatych kreskówek – z głową!
Zobacz więcej zdjęć »
Jak zapewnić dziecku fajną zabawę i przy tym nie podawać mu takich "hitów: jak kolejna głupkowata kreskówka? Modne książeczki dla dzieci.

Troska o dziecko uzewnętrznia się nie tylko w ubieraniu go w odpowiednio ciepłe ubrania, czy przygotowywaniu mu pełnowartościowych posiłków, ale także we właściwym doborze zabawek, którymi się bawi. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy sklep z zabawkami oferuje nam istne zatrzęsienie różnego rodzaju zabawek z pewnością nie jest to proste. Zadziwiająco wielu rodziców nie przywiązuje też do tego odpowiednio dużej wagi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Spośród wielu zabawek dostępnych w sklepach na szczególną uwagę zasługują książeczki edukacyjne. Zabawa nimi to świetny sposób na wypełnienie wolnego czasu, a jednocześnie szansa na poszerzenie wiedzy i umiejętności dziecka.

Wybór książeczek dostępnych w sklepach jest naprawdę szeroki z łatwością znajdziemy wśród nich takie, które będą odpowiadały zainteresowaniom naszego malucha i przypadną mu do gustu.

Wybierając książeczki edukacyjne warto zwracać uwagę nie tylko na ich tematykę, czy ilustracje, które zawierają, ale również na grupę wiekową, dla której są przeznaczone. Większość tego rodzaju książeczek jest tworzona przez specjalistów w dziedzinie rozwoju dziecka, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie umiejętności powinno posiadać dziecko w określonym wieku i co powinno go interesować.

Zwracają uwagę na oznaczenia grup wiekowych umieszczone na okładkach książeczek edukacyjnych, zyskamy pewność, że te, na które ostatecznie się zdecydujemy rzeczywiście będą odpowiadały potrzebom naszego malucha.

To, w jaki sposób wykorzystamy książeczki edukacyjne w trakcie zabawy zależy tylko od nas i naszej inwencji. Możemy je wspólnie czytać, ale większość książeczek daje nam o wiele szersze możliwości. Zawarte w nich zadania sprzyjają rozwijaniu różnorodnych umiejętności. Starsze dzieci mogą rozwiązywać je same, młodsze będą prawdopodobnie potrzebowały naszej pomocy. Książeczki często wyposażone są też w zestaw naklejek, które można wykorzystywać jako nagrody za prawidłowe rozwiązanie zadania.

Bez względu na to, na jakie książeczki ostatecznie się zdecydujemy i w jaki sposób będziemy je wykorzystywać, możemy być pewni, że zapewnią naszemu dziecku wiele godzin ciekawej rozrywki.

Co więcej, będzie ona znacznie bardziej pożyteczna niż oglądanie kolejnej kreskówki w telewizji. Książeczki sprzyjają poszerzaniu wiedzy dziecka i rozwijaniu przez nie nowych umiejętności, czego nie da się niestety powiedzieć o większości głupkowatych bajek emitowanych w telewizji. Wybierając książki, mamy pełną kontrolę nad zawartą w nich treścią.

Gdy dziecko ogląda bajki, zwykle nie przywiązujemy większej wagi do ich fabuły, czy przekazu, tymczasem nie zawsze mają one pozytywny wpływ na delikatną psychikę dziecka. Warto mieć to na uwadze, kiedy następnym razem będziemy zastanawiać się, czy lepiej kupić dziecku nową książeczkę, czy po raz kolejny posadzić je przed ekranem telewizora.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

obserwator

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »