Kultura, sztuka » Muzyka

Kto i jak może zostać didżejem

Kto i jak może zostać didżejem
Zobacz więcej zdjęć »
Wielu młodych ludzi marzy o zostaniu didżejem upatrując w tym drogę do całkiem dobrego zarobku, albo świetnej zabawy. Aby zostać przyzwoitym didżejem trzeba zastanowić się, jaki jest powód owego postanowienia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jeżeli kieruje nami tylko i wyłącznie moda to z pewnością niz dobrego z tego nie wyjdzie. Aby parać się tym zawodem trzeba przede wszystkim kochać muzykę i orientować się w gatunkach muzycznych. Nie zaszkodzi, jeżeli przyszły DJ ma naturalny talent i dobry słuch. 
 
Co trzeba zrobić, aby zrealizować swoje marzenie? Do tego będzie potrzebny przede wszystkim odpowiedni sprzęt, który posiada każdy profesjonalny muzyczny sklep. DJ nie obejdzie się bez elektroniki, dlatego warto wcześniej przygotować się do tego finansowo. Drugą opcją jest opłacenie specjalnego kursu, na którym uczeń może zapoznać się z różnymi rodzajami sprzętu. DJ powienien mieć  styczność z różnymi modelami, aby odnaleźć ten, który pozwoli mu wyrobić swój charakterystyczny styl. Największą popularnością cieszą się ci muzycy, którzy są łatwo rozpoznawalni i operują na wybranych gatunkach muzycznych. Wybierając kurs trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, dzięki którym będziemy mieli pewność, że wybraliśmy dobrą szkołę. Profesjonalne kursy zawierają w sobie zarówno zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne. Bez odpowiedniej wiedzy muzycznej niczego nie zdziałamy, choćbyśmy mieli jak najlepsze chęci. Dobra szkoła jest odpowiednio wyposażona, a także uczy technik grania, pomaga indywidualnie dobrać repertuar, a nawet uczy odpowiedniego zachowania na scenie i kreowania wizerunku, wskazuje sprzęt i odpowiedni sklep. DJ musi być charakterystyczny i wypracować własny styl, sposób grania, a nawet ubiór. Świetnym startem dla początkującego didżeja jest znalezienie swojego mentora. Kogoś, kto będzie wzorem dla młodego człowieka i pomoże mu wkroczyć do świata muzyki.
 
Polscy didżeje zaczęli grać już na przełomie lat siemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Pionierzy tego zawodu dzisiaj z rozrzewnieniem wspominają dawne czasy i ówczesny sprzęt, na którym przyszło im grać. Dzisiejsza elektronika jest bez porównania lepsza, dzięki czemu didżejem może zostać niemal każdy. Najważniejsza jest ciężka praca i ogromna ilość prób, jaką trzeba wcześniej wykonać. Nawet dojrzali i proesjonalni muzycy zgodnie twierdzą, że człowiek uczy się przez całe życie i nawet oni odkrywają na swojej drodze kolejne możliwości. Zwłaszcza, że rozwój techniki wciąż postępuje, a sprzęt jest dalej modyfikowany, powstają nowe modele z nowymi cechami i funkcjami. To jest jeden z powodów, który czyni ten zawód tak fascynującym.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »