Firma » Biznes

Kuehne+Nagel wprowadza insetting węglowy dla HVO, w tym ciężarówek elektrycznych

Kuehne+Nagel wprowadziło rozwiązanie Book & Claim insetting dla klientów logistyki drogowej, którzy kupują hydrorafinowany olej roślinny (HVO) w celu zmniejszenia emisji z transportu.

Rozwiązanie uzupełnia już istniejącą ofertę w logistyce morskiej i lotniczej w zakresie biopaliw morskich i SAF. Kompleksowa oferta Book & Claim będzie wspierać realizację celów naukowych Kuehne+Nagel i przyspieszy redukcję emisji w branży logistycznej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W celu opracowania oferty Book & Claim dla HVO, Kuehne+Nagel współpracowało z kilkoma zewnętrznymi interesariuszami, aby przetestować i zweryfikować naukową i metodologiczną wiarygodność koncepcji. Doświadczenie zdobyte dzięki ofercie w zakresie logistyki morskiej i lotniczej stanowiło silną podstawę dla tego projektu.

"Rozszerzenie naszej oferty rozwiązań niskoemisyjnych dla naszych klientów jest kluczowym aspektem strategii Roadmap 2026 w ramach filaru Living ESG. Klienci kupujący HVO mogą teraz zmniejszyć emisje dwutlenku węgla w swoich łańcuchach wartości. Zwiększy to popyt, a tym samym podaż technologii niskoemisyjnych, aby przyspieszyć dekarbonizację logistyki drogowej" – komentuje Hansjörg Rodi, Członek Zarządu ds. logistyki drogowej w Kuehne+Nagel.

W pierwszym etapie Book & Claim for HVO będzie dostępny dla klientów w Europie, z planami ekspansji poza Europę w 2024 roku. Ponadto zespół pracuje nad włączeniem do rozwiązania pojazdów elektrycznych. "Aby zdekarbonizować logistykę drogową, postrzegamy HVO jedynie jako rozwiązanie pomostowe, a w przyszłości skupiamy się na pojazdach o napędzie elektrycznym z zasilaniem akumulatorowym. Oczekujemy, że rozwiązanie to będzie gotowe do końca 2023 r." – podsumowuje Rodi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »