Kultura, sztuka » Kultura

Kultowe motocykle PRL i wspomnienia sprzed lat

Kultowe motocykle PRL i wspomnienia sprzed lat
Zobacz więcej zdjęć »
Pora odświeżyć dawne wspomnienia! Od 23 października do 13 listopada w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan miłośnicy polskich jednośladów będą mogli podziwiać wyjątkowe egzemplarze kultowych motocykli marki Junak i zapoznać się z ich historią. Wstęp wolny.

Stare motocykle budzą emocje nie tylko wśród koneserów motoryzacji, a każdy kto przejechał choć kilka kilometrów na takim pojeździe, wie o czym mowa. Dzięki wystawie, która odbędzie się od 23 października do 13 listopada w Porcie Rumia, miłośnicy zabytkowej motoryzacji będą mogli przenieść się na chwilę w lata 50. i 60. XX wieku, gdy kultowe polskie motocykle marki Junak poruszały się po polskich drogach. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wśród eksponatów pojawią się prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów. Na wystawie będzie można obejrzeć kilka kultowych modeli znanych miłośnikom motoryzacji z czasów PRL. Będą wśród nich produkowane w Szczecińskiej Fabryce Motocykli modele Junak M10 z 1961 roku z wózkiem bocznym W03A, Junak M10 z doczepionym wózkiem bocznym „Sum”, rajdowa wersja motocykla Junak M07R oraz Junak M07 z 1959r z doczepionym unikatowym wózkiem bocznym w wersji „Sum LUX” z 1958 roku o numerze ramy 011, pochodzącego z pierwszego tygodnia produkcji. 

Sentymentalną podróż w przeszłość ułatwią dodatkowe eksponaty, wśród których znajdą się oryginalne instrukcje obsługi motocykli Junak, a także artykuły prasowe z lat 50. i 60. XX wieku, opisujące nowinki techniczne zastosowane w prezentowanych na wystawie pojazdach. Dzięki temu odwiedzający będą mogli przywołać wspomnienia z poprzednich dekad lub wzbogacić znajomość historii motoryzacji. 

Wystawa motocykli będzie dostępna od 23 października do 13 listopada w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Wystawa będzie dostępna w godzinach pracy galerii od godz. 9:00 do 21:00. Wstęp wolny. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »