Moda » Odzież
Kupuj rozsądnie na wyprzedażach
Zobacz więcej zdjęć » |
Wyprzedaże świetnie się u nas przyjęły, uwielbiamy kupować w promocjach. Sęk w tym, że kupujemy za dużo i nierzadko produkty, które wcale nie są nam potrzebne. Tylko jak kupować z głową kiedy ceny nęcą? - Sklepy tygodniami przygotowują się do wyprzedaży, po to by jak najskuteczniej przyciągnąć klienta i sprzedać jak najwięcej, przygotujmy się także i my - podpowiada Tomasz Tarasewicz, stylista Parku Handlowego Bielany.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Poznaj obowiązujące trendy. Chodzi przecież o to aby na wyprzedaży wyłowić perełki, czyli stroje i akcesoria, które są prawdziwym krzykiem mody lub będą modne już za chwilę. Z pewnością pomoże nam w tym dobra orientacja w panujących i zapowiadanych trendach. Mając wiedzę co jest na modne, nie popełnimy modowego faux pas, np. nie kupimy rzeczy, która już nie jest na topie. Warto mieć na uwadze, że sprzedawcy często wystawiają na wyprzedaż rzeczy nie tylko z ostatniej kolekcji, ale sprzed dwóch lub trzech sezonów.
Lista „must have". Tę metodę dobrze znamy z zakupów spożywczych - żeby nie kupować zbytecznych produktów i nie zapomnieć o tych, które nam są niezbędne, robimy listę. - Podobnie powinniśmy zrobić, idąc na zakupy ubrań - radzi stylista Parku Handlowego Bielany. W tym celu robimy przegląd swojej garderoby, podobnie jak spiżarni i lodówki przed zakupami spożywczymi. Rzeczy, w których już nie chodzimy lub są zniszczone, oddajemy lub wyrzucamy. Sprawdzamy, czego brakuje w naszej garderobie i spisujemy na kartce. - Dobrze jest pogrupować stroje i akcesoria na te najbardziej i mniej potrzebne. Warto też zapisać rzeczy, których nie powinniśmy kupować. To ważne, ponieważ podczas wyprzedażowych zakupów często tracimy głowę i kupujemy np. kolejne spodnie zapominając, że w szafie wisi już 10 par i do żadnej z nich nie mamy pasującej góry - podkreśla Tomasz Tarasewicz.
Budżet. Określenie kwoty, którą możemy przeznaczyć na zakupy jest bardzo istotne, ponieważ wiedza ta pomoże kontrolować wydatki podczas zakupów. Jeśli kupimy najpotrzebniejsze rzeczy i zostanie nam rezerwa, z radością będziemy mogli dokupić kilka drobiazgów. Jeśli zaś będziemy zbliżać się do limitu, sama świadomość tego faktu bardzo mocno ograniczy nasze zapędy do przekroczenia granic.
Poznaj swoje prawa. Powszechnie uważa się, i w tym przekonaniu utrzymują nas sprzedawcy, że towaru przecenionego nie można reklamować. A tymczasem na towar przeceniony reklamacja wciąż obowiązuje! Należy też pamiętać, że obowiązująca jest zawsze cena na metce - kasjer nie może zażądać od nas większej kwoty, jest to niezgodne z prawem.
Komentarze (0)