Dom » Budownictwo

Kupujemy drzwi zewnętrzne

Wybór stolarki drzwiowej jest równie istotny jak okiennej. To nie tylko kwestia estetyki, ale i energooszczędności, co bezpośrednio przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie.

 

Drzwi wejściowe na pewno powinny być trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Na rynku istnieje szeroki wybór modeli, czym więc się kierować przed ostatecznym zakupem?

Podobnie jak w przypadku stolarki okiennej, producenci oferują szeroką gamę materiałów z których produkowane są drzwi. Nadal jednym z najpopularniejszych z nich jest drewno, często sosna, dąb oraz mahoń. -Takie drzwi charakteryzują się dobrą izolacją termiczną, są bardzo estetyczne. Nie są jednak zbyt odporne na warunki atmosferyczne, często również ulegają wypaczeniu, co jest przyczyną nieszczelności. Dużo lepszym rozwiązaniem są drzwi drewniano/aluminiowe. Ich wielowarstwowa budowa zapewnia trwałość i doskonałą izolację termiczną, a zewnętrzna okładzina z aluminium zabezpiecza przed wpływem warunków atmosferycznych. No i duży plus - nie trzeba ich konserwować. - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm.

Warto też zwrócić uwagę na drzwi aluminiowe - dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych, przeważnie mają nowoczesną stylistykę, można je wykonać w dużych wymiarach. - W naszej ofercie znajduje się szeroka gama drzwi aluminiowych wykonanych z wielowarstwowych płyt, które zapewniają doskonałą izolację cieplną i wysoką izolację akustyczną.Serie wyposażone są ww 5 rygli renomowanego producenta KFV, zabezpieczają przed włamaniem. niezliczone Kolory, uchwyty i wypełnienia szklane można dowolnie konfigurować. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia modeli w czytnik linii papilarnych lub inne zabezpieczenia. Klienci mają również do wyboru drzwi drewniano aluminiowe łączące najlepsze cechy obu materiałów. - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm.

Popularnym materiałem jest również PCV. Klienci chętnie go wybierają ze względu na energooszczędność oraz wysokie parametry akustyczne.

 

Drzwi, czyli co?

Zestaw drzwiowy to skrzydła, ościeżnica, na której się je zawiesza na zawiasach, oraz próg. Każdy z tych elementów ma ogromne znaczenie i przekłada się bezpośrednio na funkcjonalność. Skrzydło - najlepiej aby miało wielowarstwową konstrukcję i to bez względu na zastosowany materiał. Dzięki temu skrzydło nie będzie się odkształcać, a więc pozostanie szczelne. Ościeżnica - w przypadku drzwi aluminiowych dobrze żeby miała dodatkowe wypełnienie termoizolacyjne, a w drzwiach drewnianych powinna być wykonana z warstwowej klejonki zapewniającej stabilność. Zawiasy - powinny mieć możliwość regulacji w trzech płaszczyznach, bardzo efektownie prezentują się drzwi z zawiasami ukrytymi. Próg - to miejsce, gdzie często tworzą się “mostki termiczne”, dlatego powinien być on wykonany z materiału o dużej izolacyjności, np. z włókna szklanego. Drzwi powinny być osadzone na stabilnych belkach podprogowych o dobrych parametrach cieplnych. Zastosowanie trzech uszczelek zapewni drzwiom szczelność i dobre wygłuszenie. Warto wiedzieć, że drzwi można wyposażyć w wiele dodatkowych elementów, np. rozwiązania antywłamaniowe czy dostęp poprzez czytnik linii papilarnych.  Przed zakupem odpowiedniego modelu warto w pierwszej kolejności zastanowić się, które funkcjonalności są dla nas najważniejsze i dopiero potem dobierać odpowiedni dla nas model.

Drzwi zewnętrzne powinny być ciepłe, trwałe, szczelne i ciche. Nowoczesne drzwi mają budowę wielowarstwową po to, żeby wewnątrz skrzydła, często także ościeżnicy i ramy, a nawet progu, znalazł się materiał termoizolacyjny. Współczynnik przenikania ciepła U powinien wynosić nie więcej niż 1,7 W/(m 2 .K).Grube drzwi wypełnione materiałem termoizolacyjnym będą także ciche i skutecznie wygłuszą hałasy dobiegające z zewnątrz. Ich wskaźnik izolacyjności akustycznej R A wynosi zwykle przynajmniej 30 dB. Dobre drzwi powinny mieć co najmniej 5 klasę trwałości mechanicznej, czyli wytrzymać 100 tys. cykli otwierania/zamykania.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oknar Wrocław
http://oknar-wroclaw.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »