Kultura, sztuka » Kultura

Kuszący świat Hakobo

Kuszący świat Hakobo
Zobacz więcej zdjęć »
Na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu zaobserwować można było kolorowe i liczne zgromadzenia. Ten tłum wylewał się z podwojów Galerii BWA Design, w której odbywał się wernisaż wystawy prac Hakobo czyli Jakuba Stępnia – jednego z najlepszych, polskich projektantów graficznych.

Jeśli odwiedzi się Galerię BWA Design przed 22 maja bez trudu będzie można zrozumieć czemu jej wernisaż cieszył się tak wielkim zainteresowaniem i ponadprzeciętną frekwencją.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Już na wejściu do galerii naszym oczom prezentuje się ściana, którą zdobi specyficzna tapeta autorstwa artysty, pozostałe mury galerii zostały szczelnie pokryte plakatami, z sufitu zwisają publikacje, a przed nią prezentowany jest prototypowy zestaw mebli wypoczynkowych stanowiących wariację na temat logo autora. Meble zostały przygotowane przez artystę specjalnie na tą okazję. Całość wystawy dopełniają koszulki, deskorolki, czapeczki i podświetlane boxy z wybranymi pracami Hakobo. Wszystkie te przejawy twórczości łączą się w Hakobo Graphic World – świat Jakuba Stępnia przepełniony różnorodnością, kolorami, cytatami - czasem z siebie samego oraz prawdziwie dobrym dizajnem na światowym poziomie.

- Jestem szczęśliwa, że miałam okazję z Tobą pracować, wniosłeś nowe spojrzenie na tą przestrzeń i na to miejsce – mówiła do Hakobo kuratorka wystawy Katarzyna Roj w trakcie otwarcia wystawy. -Widziałem w życiu większość tych plakatów i identyfikacji graficznych, ale nigdy bym nie pomyślał, że to twórczość tej samej osoby – takie opinie słyszane były w wernisażowym tłoku.

Prawdziwym wyróżnikiem wystawy Hakobo Graphic World jest fakt, że jest ona kontynuowana w monograficznym albumie o tym samym tytule. Książka wydana nakładem wrocławskiego Juice zachęca doskonałym opracowaniem graficznym i prezentuje przekrój przez przeszło dziesięcioletni dorobek Stępnia. Ta obowiązkowa dla każdego znawcy dizajnu pozycja dostępna jest w sprzedaży online, w Galerii BWA Design we Wrocławiu oraz w wybranych księgarniach przy galeriach i ośrodkach kultury w całym kraju. Więcej informacji o wystawie, sieci dystrybucji i samym wydawnictwie na www.hakobographicworld.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Matylda Dudek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »