Dom » Wnętrza

Kwiaty jako element dekoracji wnętrz

Kwiaty jako element dekoracji wnętrz
Zobacz więcej zdjęć »
Kreowanie ładnych kwiatowych kompozycji nie jest trudne, wystarczą chęci i kilka porad. Poniżej przedstawiamy proste wskazówki, które pomogą się o tym przekonać.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Kluczowym elementem będzie dobranie odpowiednich kwiatów do rozmiaru i kształtu wazonu. W okrągłym czy prostokątnym naczyniu dobrze wyglądają kwiaty krótkie. Natomiast większe, węższe wazony podkreślą urodę kwiatów wysokich takich jak np. mieczyki, ostróżki czy kalie. Regułę ustanawia stosunek wysokości naczynia do rośliny. Najczęściej wazon to 1/3 wysokości kwiatów. Natomiast w formie kulistej dobrze wyglądające proporcje to 50/50. Jeśli kwiaty nie pasują idealnie do kompozycji, nie obawiajmy się podcinania, to pomaga często w realizacji zamysłu. Łodyżki ścinamy zawsze pod kątem, wodę wymieniamy codziennie i usuwamy liście znajdujące się poniżej linii wody. W ten sposób zachowamy bukiet na dłużej.

Kompozycja: (czas wykonania: ok. 10-15 min)
Głównym bohaterem uczynimy kwiaty z rozłożystymi płatkami.
Przykładowo słonecznik czy margerytka.
Następnie przycinamy je dość blisko kwiatostanu i wstawiamy do niskiego naczynia wypełnionego wodą.
Dla podkreślenia wizualnego wrażenia można swoją aranżację uzupełnić kilkoma specjalnymi świecami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poczta Kwiatowa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »