Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Kwiaty Kalatei

Kwiaty Kalatei
Zobacz więcej zdjęć »
Tropikalne rośliny od wielu lat królują w naszych ogrodach, a z większym nawet powodzeniem w naszych donicach. Choć często bardziej wymagające niż rośliny naszych szerokości to jednak i atrakcyjniejsze wizualnie kuszą swoim urokiem i kolorami.

Kalatea Crocata  jest jednym z ok. 300 gatunków roślin należących do rodzaju Calthea, po polsku - Ostrzeszyn, wywodzących się  z Ameryki Południowej, Środkowej oraz z regionu Karaibów. Podziwiane ze względu na piękne, ozdabiające liście i kwiaty o wyjatkowo głębokim pomarańczowo-ognistym odcieniu. To wlaśnie z ich powodu możemy spotkać się w wielu krajach z nazwą „Wieczny Ogień”

Ostrzeszyn to roślina rodem z tropików, więc jeśli chcemy cieszyć się jej widokiem w naszym klimacie powinniśmy zapewnić jej odpowiednie do tego warunki. Zapewnijmy jej dużo światła, ale nie bezpśedniego naświetlania słońcem. Na Kalateę uważajmy przede wszystkim w okresie zimowym. Nie tylko jej wrażliwość na temperaturę jest tutaj ważna, ale także odpowiednia wilgotność powietrza. Roślina ta zmarnieje bowiem szybko, jeśli będzie jej za zimno czy zbyt sucho. Uważajmy zatem, by nie ustawiać naszego kwiatka w zbyt bliskiej odległości od kaloryfera, czym możemy zmniejszyć nasze szanse na oglądanie jej złocistych płatków w porze kwitnienia.

Cieszmy zatem oczy piękną, ognistą kataleą na parapetach naszych mieszkań myśląc o trpoikalnych lasach Ameryki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poczta Kwiatowa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »