Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Laserowe leczenie chrapania - odzyskaj spokojny sen

Laserowe leczenie chrapania - odzyskaj spokojny sen
Zobacz więcej zdjęć »
Chrapanie to powszechny problem, który najczęściej dotyka mężczyzn po 40 roku życia. Może być symptomem bezdechu sennego, obniża jakość snu, prowadzi do niewyspania i chronicznego zmęczenia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, które pomagają pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości, takie jak laserowe leczenie chrapania. Jakich efektów może spodziewać się pacjent, który chrapie podczas snu? Jak działa laser FOTONA i dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie daje to rewolucyjne urządzenie?Laserowe leczenie chrapania a przyczyny tej uciążliwej dolegliwości

Wiele osób zastanawia się, co tak właściwie jest powodem chrapania, które zaburza sen nie tylko mężczyzny zmagającego się z tą przypadłością, ale też jego partnerki lub żony? Chrapanie powoduje wiotkość podniebienia miękkiego, łuku podniebiennych oraz języczka. Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do wystąpienia tego problemu, a są to mi.in.:

 • otyłość,
 • skłonność do używek,
 • niedoczynność tarczycy,
 • skrzywiona przegroda nosa,
 • palenie tytoniu,
 • nadużywanie alkoholu,
 • polipy nosa.

Problem chrapania i bezdechu sennego dotyczy częściej mężczyzn niż kobiet, zwłaszcza wielu panów po 40 roku życia skarży się na tę dolegliwość. Laserowe leczenie chrapania FOTONA zdaniem ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki jest jednym z najlepszych sposobów walki z tą popularną niedogodnością.Jak działa laser FOTONA? Poznaj sekretną moc urządzenia!

Innowacyjny laser erbowo-yagowego FOTONA znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, przynosząc ulgę również osobom, które chrapią. Zabieg NightLase wykorzystujący to nowoczesne urządzenie, pozwala wyleczyć chrapanie w bezoperacyjny, bezpieczny sposób o niskim poziomie inwazyjności. Urządzenie to opierając się na zasadzie termicznej, stymuluje namnażanie nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu miejsce zabiegowe zyskuje sprężystość i jędrność. Laserowe leczenie chrapania wykonuje wykwalifikowany i doświadczony lekarz specjalista. Procedura jest szybka i nie wymaga zastosowania u pacjenta znieczulenia ani szczególnego przygotowania do zabiegu. 

Brak okresu rekonwalescencji sprawia, że mężczyzna może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności życiowych, co jest bardzo wygodne. Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, wskazane jest unikanie gorących napojów i pikantnych potraw przez 7-10 dni. Zaleca się też przyjmowanie 2-3 litrów płynów dziennie przez 2 tygodnie. Cała terapia leczenia chrapania składa się z kilku zabiegów – ich dokładna liczba ustalana jest indywidualnie z każdym pacjentem, zwykle są to 3-4 zabiegi rozłożone odpowiednio w czasie (jedna sesja trwa 30-40 minut).

Problem chrapania nie powinien być bagatelizowany, gdyż może doprowadzić do niedotlenienia organizmu, rozwoju nadciśnienia tętniczego, zaburzeń koncentracji i innych poważnych następstw zdrowotnych (w skrajnych przypadkach zawału serca i udaru mózgu, które stanowią realne zagrożenie dla życia).Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu leczenia chrapania laserem Fotona?

Jakie czynniki uniemożliwiają poddanie się laserowemu leczeniu chrapania? Są to m.in.:

 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne gardła (pleśniawki, afty),
 • aktywne choroby skóry (np. liszaj),
 • stosowanie sterydów,
 • przyjmowanie leków światłouczulających,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • aktywne choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • epilepsja,
 • rozrusznik serca,
 • nieunormowana cukrzyca,
 • zły ogólny stan zdrowia pacjenta.

Podsumowując, osoby, które notorycznie chrapią w nocy, mogą dzięki laserowi FOTONA na nowo podnieść jakość swojego snu i budzić się wypoczętymi.

Chcesz poznać jeszcze więcej praktycznych informacji dotyczących laserowego leczenia chrapania oraz bezdechu sennego? Odwiedź koniecznie stronę internetową: https://klinikamiracki.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »