Firma » Biznes

Liberty Direct Najlepszym Pracodawcą 2012

Liberty Direct – jedna z najszybciej rosnących firm ubezpieczeniowych na rynku – została laureatem rankingu Najlepszy Pracodawca 2012 Towarzystwo, które zatrudnia blisko 400 pracowników zajęło 4 miejsce w kategorii dużych firm.

Ranking został opracowany na podstawie badania zaangażowania pracowników przeprowadzonego przez firmę doradczą Aon Hewitt w 90 polskich przedsiębiorstwach.

Badanie Najlepsi Pracodawcy prowadzone jest w oparciu o metodologię, która obejmuje: kwestionariuszowe badanie zaangażowania, prowadzone na statystycznie reprezentatywnej próbie pracowników zatrudnionych w danej organizacji, kwestionariusz praktyk HR, zbierający informacje na temat narzędzi stosowanych przez dział personalny, kwestionariusz dla przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej, pozwalający na ocenę funkcji personalnej z perspektywy osób kierujących organizacją oraz wskazujący najważniejsze wyzwania rynkowe i menedżerskie. Organizacja, aby znaleźć się na liście Najlepszych Pracodawców, musi osiągnąć wskaźnik zaangażowania na poziomie minimum 65%. Na miejsce w rankingu wpływa również wynik uzyskany w ramach 4 indeksów: angażującego przywództwa, kultury wysokich wyników, wiarygodnej marki pracodawcy oraz stabilności.

„Dzięki wysokiemu zaangażowaniu pracowników utrzymujemy wysoką jakość obsługi Klientów oraz współpracujących z naszą firmą agentów, czy komisów. Przełożyło się to na ponad 50% wzrost, który
osiągnęliśmy w 2011 roku i pierwszym półroczu 2012” –  mówi Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct.

„Konsekwentne budowanie zaangażowania pracowników jest jednym z kluczowych elementów polityki naszej firmy. Bardzo dobre wyniki w tym obszarze osiągamy dzięki inwestowaniu w rozwój pracowników, w tym w szczególności ich umiejętności kierowniczych. W ramach przyjętej przez nas strategii korzystają oni z rozbudowanego programu szkoleń, a także mentoringu prowadzonego przez członków zarządu firmy” – komentuje Katarzyna Bieńkowska, Dyrektor Personalna Liberty Direct.  „Blisko 80% osób zatrudnionych w Liberty Direct to pracownicy operacyjni, zajmujący się obsługą Klientów i partnerów biznesowych. To wymagająca praca, dlatego przykładamy szczególną wagę do okazywania im należytego szacunku i uznania dla realizowanych przez nich zadań. Jest to jeden z czynników budujących zaangażowanie naszego zespołu” – dodaje Bieńkowska.

Liberty Direct jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się ubezpieczycieli na rynku. W I półroczu br. firma zebrała 135 mln zł składki przypisanej brutto osiągając 54-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Na jej szybki rozwój największy wpływ ma rozwój sprzedaży w multiagencjach. Firma utrzymuje przy tym wysokie wyniki sprzedaży w kanałach directowych. Liberty Direct ubezpieczyło już blisko 400 tys. pojazdów.

Badanie Najlepsi Pracodawcy (Best Employers Study) prowadzone jest w Polsce od 2006 roku. W ciągu ostatnich 7 lat zostało ono przeprowadzone ponad 600 razy w ponad 460 organizacjach, zatrudniających ponad 400 000 pracowników.  W badaniu wzięło udział łącznie 90 firm reprezentujących ponad 51195 respondentów, w tym 3100 pracowników reprezentujących Najlepszych pracodawców oraz 48095 osób zatrudnionych w pozostałych firmach. Badanie było prowadzone w okresie od grudnia 2011 do lipca 2012.

_________________________________________________________________________________
Liberty Direct to dynamicznie rozwijający się ubezpieczyciel oferujący polisy przez telefon, internet oraz multiagencje. W 2011 roku przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 202,9 mln PLN. Firma ubezpieczyła już ponad 300 tys. pojazdów. Oferta Liberty Direct obejmuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych dla Klientów indywidualnych - OC, AC, NNW, Assistance oraz Ubezpieczenia Mieszkaniowe. Jednym z kluczowych elementów strategii firmy jest oferowanie ubezpieczeń w dobrej cenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług zwłaszcza w zakresie likwidacji szkód. Towarzystwo należy do amerykańskiej Grupy Liberty Mutual Insurance.
www.libertydirect.pl
Liberty Mutual Insurance jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 26 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych, zajmującą 84 miejsce na liście Fortune 500. Liberty Mutual Insurance oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jednym z obszarów działalności biznesowej  Liberty Mutual Insurance są ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych. Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie. Jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie Klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual Insurance obecna jest w Portugalii, Irlandii, Turcji, Hiszpanii, Polsce, a także w Rosji. W sierpniu br. firma ogłosiła ponadto otwarcie oddziału w piątej prowincji Chin – Shandong, a we wrześniu przejęcie dwóch firm ubezpieczeniowych w Ekwadorze.
www.libertymutual.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Liberty Direct

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »