Dom » Wnętrza

Lifestyle by… Autorska kolekcja tkanin roletowych Konrada Sojki dla Marcin Dekor

Lifestyle by… Autorska kolekcja tkanin roletowych Konrada Sojki dla Marcin Dekor
Zobacz więcej zdjęć »
Dla architektów wnętrz tkaniny są jak przysłowiowa kropka nad i. One, jak żaden inny element dekoracji wnętrz stanowią o przytulnym charakterze wnętrza. Dlatego też profesjonaliści z Marcin Dekor, firmy specjalizującej się w dekoracjach okiennych zaprosili do współpracy czołowych architektów.

Ponadczasowo, bez fanaberii

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Architekt wnętrz Konrad Sojka, współwłaściciel pracowni projektowej z wieloletnią tradycją – Sojka & Wojciechowski został poproszony przez firmę Marcin Dekor o stworzenie autorskiej kolekcji tkanin Lifestyle by… Kolekcja ta to tkaniny, które współgrają z ponadczasowym, eleganckim stylem projektowania warszawskiej pracowni.

– Projektujemy wnętrza ponadczasowe – mówi Konrad Sojka. – Jesteśmy przekonani, że prawdziwe piękno nie ulega przelotnym trendom. Staramy się, by zaprojektowane przez nas wnętrza równie dobrze wyglądały w dniu parapetówki, jak i pięć lat później. Kolekcja tkanin roletowych Lifestyle by…, którą stworzyłem specjalnie dla marki Marcin Dekor, jest taka jak nasze projekty – ponadczasowa, uniwersalna, elegancka.

Jakość jest bardzo ważna

We wnętrzach projektowanych przez studio Sojka & Wojciechowski dekorację okien stanowią najczęściej zasłony montowane na jednoodcinkowych długich karniszach przymocowanych do sufitu. Jakość karniszy jest niezwykle ważna. To od nich w głównej mierze zależy komfort użytkowania dekoracji okiennych. Połączenie zasłon i żaluzji to jedno z ulubionych rozwiązań Konrada Sojki.

– Oczywiście w sypialniach często korzystamy z tkanin zaciemniających typu blackout, szczególnie gdy we wnętrzu nie ma klimatyzacji – mówi architekt.

– Do kuchni i łazienki proponujemy natomiast rolety rzymskie montowane do sufitu, by zasłonić górną belkę okienną i nadproże – dodaje. Takie rozwiązanie sprawia również, że pomieszczenie wydaje się wyższe niż w rzeczywistości.

 

Skała, piasek, las

Konrad Sojka przyznaje, że najlepiej czuje się, projektując wnętrza w kolorystyce oscylującej wokół barw ziemi. Lubi naturalne, czasem trudne do zdefiniowania odcienie – brąz, beż, szarość, zgaszoną zieleń. Śmieje się, że, nawet gdy inwestorzy na początku pracy nad projektem pragną zaszaleć kolorystycznie, to i tak najczęściej ostatecznie decydują się na stonowaną, dyskretną elegancję.

Kolorystyka kolekcji tkanin przeznaczonych do rolet Lifestyle by… Konrad Sojka to paleta kolorów ziemi. W przeważającej mierze są to tkaniny gładkie, lecz wśród nich znalazł się również materiał w drobny pattern. Architekt docenia desenie we wzorki również ze względów czysto praktycznych.

– Kolekcja tkanin, które skomponowałem dla Marcin Dekor, jest bardzo uniwersalna. Znalazły się w niej prawie przezroczyste, delikatne mgiełki, a także kilka cięższych welurów, mięsistych, w zgaszonych tonach – relacjonuje architekt wnętrz. Kolekcja to spójna całość. Każda z propozycji znakomicie wygląda solo, lecz razem tworzą kompozycję kolorów i faktur wzajemnie się uzupełniających.

 

Tkanina do zadań specjalnych

Konrad Sojka traktuje tkaniny jako najlepszy sposób na stworzenie domowego klimatu we wnętrzu. Odpowiednio dobrane dekoracje okienne czy tapicerki mebli tworzą ciepłą, przytulną atmosferę. Nie bez znaczenia pozostają także akustyczne właściwości tkanin. Nawet gdy styl wnętrza jest minimalistyczny i aranżacja z powodzeniem mogłaby obyć się bez zasłon, to ze względów komfortu akustycznego powinno się rozważyć ich montaż. Tkaniny znakomicie tłumią dźwięki i niwelują pogłos.

– W naszych projektach nie stosujemy zasłon jedynie
w oknach. Często wykorzystywanym we wnętrzach rozwiązaniem architektonicznym są szklane ściany wewnętrzne (np. między sypialnią, a łazienką), które także, jeśli zachodzi potrzeba, można zasłonić – mówi Konrad Sojka. Co więcej, by podkreślić urodę dekoracji okiennych, stosujemy czasem delikatne podświetlenie taśmą led umieszczoną wzdłuż linii karnisza – dodaje.

– Z Marcin Dekor zrealizowaliśmy wspólnie już kilkanaście dużych projektów. Kilka kolejnych jest w trakcie – opowiada o współpracy projektant. – Jestem pod wrażeniem znakomitej jakości karniszy oraz systemów do montażu zasłon. Bardzo istotna jest też praktyczna wiedza, którą na każdym etapie współpracy służą eksperci z Marcin Dekor – dodaje architekt.

 

Lifestyle by…

Kolekcja tkanin Lifestyle by… stworzona przez architektów wnętrz dla marki Marcin Dekor znajdzie się w ofercie handlowej dla klientów B2B. To kolejny krok w rozwoju marki z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Szeroka oferta oryginalnych produktów i nowatorskich rozwiązań do dekoracji okien zostaje poszerzona o najwyższej jakości tkaniny polskich producentów i dystrybutorów wyselekcjonowane przez czołowych projektantów wnętrz.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ola@hshpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »