Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Listopadowe Travel 2012

Listopadowe Travel 2012
Zobacz więcej zdjęć »
Listopad zwykle nie rozpieszcza nas piękną pogodą. Dni robią się coraz krótsze, za oknem zimno i pada, a jak wiadomo „w czasie deszczu dzieci się nudzą"...
Ale w naszym programie mamy ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu, niezależnie od aury. W najnowszym odcinku zaprosimy dzieci i dorosłych.

Proszę się nie obawiać, nikt nie będzie się nudzić, bo muzea te idą
z duchem czasu, są nowoczesne i multimedialne. A  na dodatek znajdują się w magicznym Krakowie.  Odwiedzimy Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie oprócz zgromadzonych maszyn latających, dzieciaki mogą dowiedzieć się, w jaki sposób samolot unosi się w powietrzu, i jakie prawa fizyki są za to odpowiedzialne.

Z kolei w krakowskim Muzeum Narodowym odbywają się niezwykle ciekawe warsztaty muzealne dla milusińskich i ich rodziców. W każdą niedzielę podczas "Konika muzealnego" dzieci otrzymują specjalne zadania detektywistyczne, uczą się uważnego patrzenia na obrazy oraz współpracują ze swoimi rodzicami w rozwiązywaniu zagadek historycznych. Muzeum Narodowe w Krakowie powstało w 1879 roku i do dziś jest placówką o największej liczbie kolekcji, budynków i stałych galerii. Główną siedzibą Muzeum jest Gmach Główny.  Przynależy do niego również dziewięć Oddziałów: Sukiennice, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Dom Jana Matejki, Dom Józefa Mehhoffera, Kamienica Szołayskich, Muzeum Karola Szymanowskiego, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Biblioteka Książąt Czartoryskich.

Zajrzymy też do Podziemi Rynku, w których dzięki multimedialnym prezentacjom odtworzono klimat średniowiecznego miasta.

Następnie z Krakowa przeniesiemy się do Łodzi, gdzie po remoncie otwarto właśnie Muzeum Animacji SE-MA-FOR. Polska animacja słynie na całym świecie, a w łódzkim muzeum spotkamy nie tylko najważniejsze postaci z popularnych bajek, ale też poznamy techniki powstawania filmów, i sami spróbujemy swoich sił w sztuce animacji. Mamy nadzieję, że wizyty w tych miejscach zostaną na długo w pamięci dzieci i dorosłych.


Na premierowy odcinek  „Travel 2013  – listopad” zapraszamy 5 listopada o godz. 19:30

  Więcej na stronie www.travelchanneltv.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »