Dom » Architektura

Maggie’s Centre, czyli natura w architekturze a dobrostan człowieka

Maggie’s Centre, czyli natura w architekturze a dobrostan człowieka
Zobacz więcej zdjęć »
Koncepcję powrotu do natury tak, by w pełni czerpać z jej uzdrawiającej mocy, zapoczątkował amerykański biolog Edward O. Wilson w 1984 roku. Teoria zakłada, że jesteśmy nierozerwalnie, podświadomie i pierwotnie powiązani z przyrodą, czerpiemy z niej siłę, dobrostan i uzdrawiającą moc.

Kontakt z naturą jest w stanie przywrócić zdrowie oraz równowagę psychiczną współczesnemu człowiekowi – uwięzionemu w betonowej dżungli, wśród smogu, regularnie podtruwanemu i zestresowanemu do granic. Koncepcją tą zainteresowali się również architekci przy projektowaniu budynków. Tak powstał trend biophilic design, o którym robi się coraz głośniej na świecie.

Jeden z ostatnich realizacji architektonicznych w Wielkiej Brytanii - Maggie’s Centre, czyli ośrodek dla osób dotkniętych chorobą nowotworową, jest odzwierciedleniem filozofii miłości do natury i czerpania z jej uzdrawiającej mocy. Projekt, nagrodzony prestiżową nagrodą Wood Awards 2017 ma przełomowe znaczenie dla współczesnej architektury i budownictwa.

Maggie’s to organizacja dobroczynna w Wielkiej Brytanii zapewniająca wsparcie osobom dotkniętym chorobą cywilizacyjną naszych czasów - nowotworami. Ośrodki Maggie’s budowane są na terenach należących do specjalistycznych szpitali onkologicznych – placówek brytyjskiego publicznego systemu opieki zdrowotnej. Emanują ciepłem i przyjazną atmosferą, co jest ich znakiem rozpoznawczym. Wysoko wykwalifikowany personel ośrodków oferuje program wsparcia, który poprawia samopoczucie pacjentów. Projekt architektoniczny, bazujący na koncepcji biophilic design jest więc logiczną konsekwencją filozofii tej organizacji.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 90202 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )