Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Malujemy mural na nowym podwórku Siemachy w Bonarce

Malujemy mural na nowym podwórku Siemachy w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
W poprzednią sobotę odbył się dzień otwarty SIEMACHA Spot w Bonarce. Okazją było otwarcie odświeżonego i nowoczesnego podwórka, które powstało z inicjatywy i z finansowym wsparciem Bonarki. W sobotę, 11 sierpnia, na podwórku ruszą prace, których efektem będzie efektowny mural.

Od kilku dni najmłodsi podopieczni stowarzyszenia, jak również seniorzy mogą korzystać z wygodnych mebli ogrodowych, leżaków oraz odnowionej otwartej przestrzeni. Możliwy jest również piknik, grill i zabawa na zielonym, przystosowanym do tego podłożu.

Dzień otwarty, jak również zakup mebli, czy pomalowanie ścian to dopiero początek zmian, jakie na nowym podwórku SIEMACHY zostały zaplanowane. W przyszłą sobotę (11.08) prace będą trwały nadal - tym razem będziemy mogli na żywo w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram)  śledzić postęp malowania muralu, którego szkic zobaczyliśmy na „Podwórkowej zabawie" 4 sierpnia. W projekt ten trzeba włożyć sporo pracy, precyzji i zaangażowania, co zapewni krakowska artystka - Martyna Borowiecka.

Na co dzień zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym, rysunkiem, tworzy obiekty i instalacje malarskie. Dyplom zrealizowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w 2013. Obecnie studentka środowiskowych studiów doktoranckich na tej samej uczelni. Od lat jest również zaangażowana w projekty artystyczne ze stowarzyszeniem. Od 2016 realizuje malowidła ścienna dla Stowarzyszenia Siemacha. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Projekt muralu przedstawia różne aktywności i gry, z którymi możemy spotkać się w SIEMACHA Spot. Ścienny malunek jest również próbą pokazania wartości, jakimi kieruje się stowarzyszenie. To stawianie pierwszych samodzielnych kroków w przestrzeni publicznej, gdzie kształtują się społeczne umiejętności, dokonuje się wyborów, ale też miejsce, gdzie z rówieśnikami cały czas trwa integracja i dobra zabawa.

Odnowione podwórko nabrało już kolorów i zostało żywo i z entuzjazmem przyjęte przez podopiecznych Stowarzyszenia. Stało się atrakcyjnym miejscem spotkań międzypokoleniowych i zapewnia odpowiednią wygodę. Uwieńczeniem, jak również zakończeniem pierwszego etapu prac na podwórku będzie wspomniany mural, który z pewnością nada mu dodatkowego klimatu, którym można się już cieszyć.

- Finansowe zaangażowanie Bonarki w lokalne inicjatywy to część odpowiedzialnej strategii promocji. Tegoroczna kampania Bonarki eksponuje motywy uliczne i nawiązuje do typowo miejskich elementów. Mural od dawna wpisuje się w kulturę ulicy. Dzieła lokalnych artystów stale kreują wygląd naszych podwórek, skwerów i osiedli - wyjaśnia Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki.

W sobotę (11.08) na profilu Bonarki na Facebooku i Instagramie będzie można śledzić pracę artystki już od godziny 11:00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »