Dom » Wnętrza

Mama wybiera kolory, a tata farby

Mama wybiera kolory, a tata farby
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wiedzieliście, że już czteromiesięczne niemowlę rozpoznaje kolory podobnie do osoby dorosłej?! Zadbajcie zatem o to, żeby jego malutki świat pełen był radosnych i przyjaznych odcieni. Mama niech wybierze kolory, a tata farby.

Narodziny dziecka to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Powitanie maluszka na świecie poprzedzone jest jednak wieloma miesiącami przygotowań. Przyszli rodzice muszą zadbać, aby w tym wielkim dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik. W temacie pokoju dziecięcego podział zadań wydaje się być oczywisty. Za kreację odpowiedzialna jest przyszła mama, a za realizację pomysłów szczęśliwy tata. Mama wybiera kolorystykę wnętrza, a tata farbę która będzie całkowicie bezpieczna dla nowego domownika. W rolę eksperta może wcielić się marka Benjamin Moore, która jest uznanym autorytetem w dziedzinie koloru i ekologicznych, w pełni bezpiecznych produktów malarskich. A więc do dzieła tzn. ... malowania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czy niemowlaki widzą kolory?

Zaraz po narodzinach dzieci widzą bardzo niewyraźnie i świat postrzegają w różnych odcieniach szarości, ale poprawa następuje praktycznie z dnia na dzień. Po miesiącu rozpoznają m.in. kolory żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, czy purpurowy. Już w wieku dwóch miesięcy u niemowlaków funkcjonują wszystkie trzy receptory barw (tak jak u dorosłych), a więc po jednym dla barwy niebieskiej, zielonej i czerwonej. Badania wskazują, że niemowlęta 2 i 3 miesięczne wolą barwę żółtą i czerwoną od zielonej i niebieskiej. Po 4 miesiącach widzą barwy tak, jak dorosły człowiek.

Jakie kolory do pokoju dziecięcego?

Niezmiennie od wielu lat w pokojach dziecięcych panują pastele, sporadycznie „ożywione" bardziej intensywnymi odcieniami. Zbyt jaskrawa kolorystyka ścian mogłaby na niemowlę oddziaływać negatywnie - utrudniać zasypianie i wzmagać niepokój. Podobnie, jak przy ubrankach dziewczynkom przypisane są blade róże i fiolety, a chłopcom lepiej w błękitach z dodatkiem granatu. Konkretne propozycje kolorystyczne do pokoju niemowlaka prezentuje amerykański producent farb Benjamin Moore & Co. W pokoiku maleńkiej Zosi lub Emilki sielankową atmosferę wyczaruje rozbielony różowy Pink Lace 2081-60 i słodki Posy Pink 2080-60. Efektowną alternatywną dla różu może być niesłychanie delikatny, eteryczny fiolet White Violet 1408, który budzi skojarzenia z leśnymi fiołkami. U chłopca lepiej postawić na błękitny niczym włoskie niebo Bluette 813. Jeżeli pokój jest duży i starczy nam odwagi możemy pomyśleć o marynarskim granacie Blue Nova 825. Będzie on bardzo ładnie kontrastował z białym łóżeczkiem i jasnymi elementami wyposażenia pokoju. Uniwersalnym kolorem, który dobrze sprawdzi się w pokoju dziewczynki, ale i u chłopca jest zieleń. Odcienie Country Green 540 i Stem Green 2029-40 będę miały relaksujący wpływ na malucha i sprawią, że z jego buzi nie zniknie uśmiech. Wszystkie powyższe kolory dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta.

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojego dziecka - koniecznie zwróć uwagę na poziom LZO w farbie

Lotne Związki Organiczne (LZO) to substancje chemiczne, które powstają jako uboczny produkt w wielu procesach przemysłowych i powodują zanieczyszczenie środowiska. Przedostają się do atmosfery m.in. ze spalin samochodowych lub detergentów. Poważnym ich źródłem są również farby i lakiery. W reakcji ze światłem słonecznym LZO obniżają poziom ozonu, wpływając negatywnie na proces globalnego ocieplenia. Ponadto, wspomniane związki zawierają m.in. atomy chloru, siarki oraz bromu, które mogą być niebezpieczne dla domowników. W ostatnich latach obserwujemy ogólnoświatowy trend do redukcji emisji LZO. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, od 2010 roku maksymalna dopuszczalna zawartość LZO w litrze matowej farby wewnętrznej wynosi 30 gramów. Amerykańskiej firmie Benjamin Moore & Co. udało się stworzyć matową farbę NaturaTM 512 z zerową zawartością lotnych związków organicznych, niezależnie od intensywności koloru (nawet przy czarnym odcieniu poziom ten pozostaje na zerowym poziomie). Dzięki temu, stosując farby NaturaTM do minimum ograniczamy ryzyko pojawienia się u domowników reakcji alergicznych. Ponadto, opatentowane technologie produkcji farb z linii NaturaTM oraz specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami. Powyższe zalety przyczyniły się do uhonorowania farby NaturaTM 512 w USA prestiżową nagrodą Building Green, Inc. Z kolei wewnętrzną gwarancją firmy Benjamin Moore & Co. jest oznaczenie Green PromiseTM, które umieszczane jest na etykietach produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farba NaturaTM 512 spełnia restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS, LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) oraz kryteria standardu Green Seal® GS-11, odnoszące się do produktów malarskich o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych. 

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mpobozy@bmpolska.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »