Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Maneskin oraz Simple Dimple – czego dzieci szukały online tego lata?

Maneskin oraz Simple Dimple – czego dzieci szukały online tego lata?
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe badanie firmy Kaspersky ujawniło, jaką zawartością online najbardziej interesowały się dzieci latem 2021 r. W okresie tym TikTok wyprzedził WhatsAppa pod względem aplikacji, którym dzieci poświęcały najwięcej czasu.

Instagram nadal tracił na popularności, z kolei zyskiwał ją Konkurs Piosenki Eurowizji.

Lato to najlepszy czas na odpoczynek i rozrywkę. Nie ma szkoły, lekcji ani pracy domowej; dzieci mają zatem więcej czasu na konsumowanie różnych treści, śledzenie vlogerów, granie w gry online oraz czatowanie z przyjaciółmi. Badacze z firmy Kaspersky przeanalizowali zanonimizowane dane dobrowolnie dostarczone przez użytkowników rozwiązania Kaspersky Safe Kids, obejmujące zapytania wyszukiwania, najpopularniejsze aplikacje dla Androida oraz kategorie stron internetowych, aby prześledzić, w jaki sposób zainteresowania i potrzeby dzieci zmieniały się na przestrzeni lata 2021 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dzieci, które korzystają z urządzeń z Androidem, najwięcej czasu spędzają na platformie YouTube (32,9%)*1. Tego lata TikTok (19%) wyprzedził WhatsAppa (16%) i uplasował się na drugim miejscu pod względem popularności. Tym samym zmienił się trend występujący w okresie od listopada 2020 r. do kwietnia 2021 r., gdy udział wykorzystywania platformy TikTok wynosił 14,9%, z kolei WhatsAppa – 18,1%.

Na platformie YouTube najwięcej zapytań dotyczyło gier wideo (32,3%), w szczególności z kategorii filmów, w których popularni twórcy pokazują proces przechodzenia gier. Wśród najpopularniejszych graczy publikujących tego rodzaju treści znaleźli się SSundee oraz MrBeast Gaming. Minecraft (25,9%) stanowił najpopularniejszą grę, podczas gdy produkcja Brawl Stars (4,9%) wyprzedziła Robloxa (4,6%).

Drugą najpopularniejszą aktywnością wśród dzieci była muzyka. Niemal jedna piąta wszystkich zapytań internetowych na kanale YouTube (18,4%) dotyczyła artystów i klipów. Najpopularniejszym utworem tego lata był „Astronaut In The Ocean” artysty Masked Wolf, natomiast najpopularniejszymi wykonawcami – Ariana Grande oraz Lil Nas X.

Co ciekawe, popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszył się również Konkurs Piosenki Eurowizji. Jednym z najpopularniejszych na świecie zespołów dla nastolatków stał się tegoroczny zwycięzca konkursu, włoski Måneskin. Na kanale YouTube zespołu dzieci najczęściej szukały utworów „Beggin'”, „I wanna be your slave” oraz zwycięskiej piosenki „Zitti e buoni”.

Spośród innych trendów internetowych warto wspomnieć o nowych zabawkach Simple Dimple oraz Pop It. Zdobyły one masową popularność na TikToku oraz na platformie YouTube.

Z badania wynika, że dzieci nie zmieniają tak często swoich preferencji i wciąż oglądają ten sam rodzaj zawartości, tyle że pojawiają się w nich nowi główni bohaterowie. Na przykład włoski wykonawca rockowy Måneskin zastępuje BTS, a gra Friday Night Funkin' staje się popularniejsza niż Among Us. Z danych wynika również, że współczesne dzieci interesują się bardziej muzyką niż sportem. Ich uwagi nie zdołały przykuć nawet takie wydarzenia jak Euro 2020 czy Olimpiada w Tokio – powiedziała Anna Larkina, ekspertka od analizy zawartości WWW w firmie Kaspersky.

Pełny raport wykorzystany w tej informacji prasowej jest dostępny na stronie https://r.kaspersky.pl/aes7x.

Porady dla rodziców

Eksperci z firmy Kaspersky zalecają rodzicom następujące działania, dzięki którym zapewnią swoim dzieciom pozytywne doświadczenie online:

·         Surfujcie po internecie i uczcie się wspólnie. Sprawdź, gdzie Twoje dziecko spędza czas online, i dowiedz się, jak najlepiej je chronić.

·         Zastanów się nad pobraniem aplikacji kontroli rodzicielskiej i wyjaśnij dziecku, jak działają takie aplikacje oraz dlaczego potrzebuje ich dla swojego bezpieczeństwa.

·         Poświęć więcej czasu na rozmowę z dzieckiem na temat środków bezpieczeństwa online. Wyjaśnij mu, czego pod żadnym pozorem nie należy publikować w internecie i dlaczego.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

*1 Firma Kaspersky stworzyła listę Top 10 najpopularniejszych aplikacji na świecie. Rozkład procentowy poszczególnych aplikacji odzwierciedla liczbę godzin korzystania z każdej z nich.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »