Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Manor House SPA z międzynarodowym certyfikatem ECARF „Hotel przyjazny dla osób z alergiami"

Manor House SPA z międzynarodowym certyfikatem ECARF „Hotel przyjazny dla osób z alergiami"
Zobacz więcej zdjęć »
Mazowiecki kompleks hotelowy Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** - od lat hotel przyjazny alergikom - kolejny raz przeszedł audyt Europejskiego Centrum Badań Alergii i utrzymał znak jakości ECARF.

Kompleks Manor House SPA w czerwcu 2021 r. po raz czwarty pozytywnie przeszedł weryfikację ECARF*, otrzymując na kolejne dwa lata międzynarodowy certyfikat i prestiżowy znak jakości „Hotel przyjazny dla osób z alergiami”. Mazowiecki hotel SPA jest obecnie jednym z dwóch hoteli w Polsce, które spełniają kryteria i niezbędne procedury tej renomowanej certyfikacji, by odpowiedzieć na potrzeby osób borykających się z problemami alergii.

- Coraz więcej osób mierzy się z alergiami, dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc spełniających ich specyficzne potrzeby. Byliśmy jednym z pierwszych hoteli w Polsce, który począwszy od 23 kwietnia 2015 r. wprowadził specjalne udogodnienia z myślą o komforcie tej grupy. W budynku Term Zamkowych zostały wyodrębnione specjalne pokoje, które urządziliśmy wg restrykcyjnych zaleceń weryfikacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF) jako przyjazne dla osób z alergiami: ściany zostały pokryte ekologiczną masą, a podłogi wykonane z egzotycznego drewna, pokoje wyposażono w oczyszczające jonizatory powietrza, jonizujące lampy solne, poduszki z łuską gryczaną, bawełnianą pościel, antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry i poduszki oraz wegańskie, bezzapachowe i hipoalergiczne kosmetyki pielęgnacyjne. Zrezygnowaliśmy w nich też wywołujących alergię zielonych roślin i wykładzin dywanowych. – wyjaśnia Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu Manor House SPA i dodaje: Komisja audytorów dużo czasu spędziła w restauracji sprawdzając menu, oznaczenia alergenów w specjalnej karcie oraz dostępne zamienniki produktów dla alergików, np.: makarony pszenne bez jaj, kasze, ryż, ziemniaki (nie obierane wcześniej), pieczywo bezglutenowe, pasteryzowane mleko z niską zawartością laktozy i mleko sojowe z długim terminem do spożycia, buliony bez selera, zarówno świeże, w kostce, jak i w proszku, mussli i chleb bez orzechów, orzeszków ziemnych oraz migdałów dostępne na śniadanie. Po wcześniejszym zamówieniu mamy możliwość przygotowania posiłków do indywidualnych potrzeb gościa z alergią, a w kuchni są stosowane specjalne procedury zapewniające komfort alergikom.

Ponadto w całym kompleksie Manor House SPA jest dostępna czysta, bezchlorowa, bezzapachowa, plazmatyczna woda ożywiana metodami Grandera i dr. Keshego. Ta ceniona przez Gości (nie tylko zmagających się z alergiami) woda jest używana w hotelowych łazienkach, na terenie Łaźni Rzymskich i bezchlorowego basenu oraz w Gabinetach Bioodnowy, gdzie wykonywane są energetyczne terapie i zabiegi pielęgnacyjne, m.in. antyalergiczne i wegańskie. Ożywiona woda Grandera jest serwowana również w restauracji: jako woda do picia, na jej bazie przygotowywane są ciepłe napoje i wszystkie potrawy, co podnosi ich walory smakowe.

Warto wspomnieć o wyjątkowej lokalizacji kompleksu Manor House SPA w mazowieckich Chlewiskach, która ma wiele zalet:

- dogodny dojazd (niedaleko trasy Warszawa-Kraków, tylko 130 km od stolicy),
- cisza i spokój obiektu położonego z dala od miasta, w otoczeniu okolicznych lasów i naturalnych terenów oraz 10-hektarowego, zabytkowego parku z licznymi pomnikami przyrody, energetycznym Ogrodem Medytacji i Witalnej Wioski SPA, gdzie można oddawać się rytuałom zdrowia,
- bliskość kojącej zmysły przyrody i dobrych sił natury  - ze względu na wysoką biowitalność, sięgającą nawet do 30 tys. Bovisów (neutralny poziom dla zdrowego organizmu to 6500 jednostek w tej skali), jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności,
- czyste, wolne od smogu powietrze, którego jakość można na bieżąco sprawdzać dzięki czujnikom airly.

Manor House SPA jako pierwszy w Polsce został hotelem dla dorosłych (przyjmuje Gości powyżej 12 r.ż.). Od lat jest wybierany najlepszym holistycznym hotelem SPA w kraju, a w Biowitalnym SPA można oddać się energetycznym terapiom i skorzystać z zabiegów w ramach autorskiego programu odmładzającego Alchemia Zdrowia® - wszystkie bazują na naturalnych metodach, które wykorzystują dobroczynne działanie przyrody, wody, wibracji, muzyki czy szlachetnych kamieni. Stawia się tu na pakiety paramedyczne stworzone dla poprawy zdrowia i odporności, ekologiczne produkty jak, np. tłoczone na zimno soki z okolicznych sadów i jaja od kur z wolnego wybiegu z lokalnej fermy drobiu. Całość tworzy niezwykłą, holistyczną aurę, która sprzyja uzyskaniu wewnętrznej równowagi, harmonii ze światem, dobrego samopoczucia i ogólnego dobrostanu.

 

*Międzynarodowy Znak Jakości ECARF od 2006 r. jest przyznawany produktom i usługom przyjaznym dla osób z alergiami. Certyfikaty otrzymują producenci towarów konsumpcyjnych, takich jak: kosmetyki, produkty do prania i czyszczenia odzieży, sprzęt AGD, a także usługodawcy, m.in. z branży hotelarskiej i restauracyjnej. Wyróżnione Znakiem Jakości ECARF produkty i usługi mogą być stosowane przez ludzi cierpiących na alergie i nietolerancje, dla których stanowią szczególną wartość dodaną i ułatwiają codzienne życie. Niezależna jednostka monitorująca i certyfikująca ECARF - Europejskie Centrum Badania Alergii - sprawdza i kontroluje produkty oraz usługi zgodnie z kryteriami opracowanymi na podstawie założeń medycznych Fundacji ECARF, która również ocenia wyniki kontroli. Kryteria przyznawania Znaku Jakości zostały określone w ścisłej współpracy z ekspertami z różnych dziedzin nauki. W Polsce certyfikacją zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne działające przy Kliniec UM w Łodzi.

Więcej na ten temat: www.manorhouse.pl/hotel-przyjazny-alergikom.

iRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Manor House SPA
http://www.manorhouse.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »