Dom » Budownictwo
Marka WICONA Polska Partnerem międzynarodowego 12. PLGBC Green Building Summit
Zobacz więcej zdjęć » |
Konferencja odbędzie się 6-7.10.2022 r. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, które zapewnia dwa dni wykładów związanych z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi roli budynków i przeciwdziałaniem zmianom klimatu, gospodarką o obiegu zamkniętym, znaczeniem bioróżnorodności oraz zdrowiem i jakością życia. Uczestnicy skupiać się będą na poszukiwaniu rozwiązań dla wspólnych działań, świadomym tworzeniu zrównoważonych przestrzeni i budowaniu społeczności. Będzie mowa także o odbudowie w kontekście zmian klimatycznych i wojny w Ukrainie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Podczas PLGBC Green Building Summit zaplanowano cztery sesje skupione wokół strategicznych obszarów:
- Adaptacja do klimatu i odporność społeczna: Ochrona ludzi i systemów
- Gospodarka w obiegu zamkniętym
- Różnorodność biologiczna i pozytywne nastawienie do natury
- Zdrowe i zrównoważone życie.
Wydarzenie ma interdyscyplinarny charakter, dlatego uczestnicy mogą zawsze liczyć na wybitnych gości i prelegentów. W tym roku swoją obecność potwierdzili przedstawiciele Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, Międzynarodowego Stowarzyszenia Rozwoju Miast INTA, czy autorka bestsellera „ Sitopia - jak jedzenie może ocalić świat" - Carolyn Steel.
Wydarzenie przyciąga wszystkich zainteresowanych tematyką klimatyczną/zrównoważonego budownictwa/SDGs, w tym: inwestorów, deweloperów, najemców, zarządców nieruchomości, architektów i projektantów, inżynierów, producentów, instytucje finansowe, samorządy, top management, aktywistów miejskich, organizacje pozarządowe, studentów, nauczycieli wyższych uczelni, media.
Wspólne, zrównoważone cele
WICONA Polska została członkiem Stowarzyszenia PLGBC w styczniu 2022 roku. Tym samym marka dołączyła do realizacji misji i wizji stowarzyszenia, polegającej m.in. na podnoszeniu świadomości, dostarczaniu informacji i ułatwianiu dostępu do wiedzy dotyczącej zielonego budownictwa.
- Dołączając do członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego @PLGBC (Polish Green Building Council), realizujemy naszą misję opartą na tworzeniu i wzmacnianiu fundamentów budownictwa zrównoważonego w Polsce. Szczyt PLGBC Green Building to najlepsze miejsce, aby pokazać nasze zaangażowanie i możliwości, którymi dysponujemy w ramach redukcji CO2 w budownictwie - mówi Hubert Wiśniewski, country manager WICONA Polska - To ważny element strategii całej Grupy Hydro, dla której zrównoważony rozwój jest głównym celem działania od samego jej początku. Może nas tylko cieszyć, że ten mega trend odgrywa w budownictwie i gospodarce coraz większą rolę.
WICONA dla zrównoważonego budownictwa
Aby zmniejszyć ślad węglowy materiałów budowlanych, konieczne jest kontrolowanie produkcji wyrobów budowlanych, przy jednoczesnym wspieraniu gospodarki o obiegu zamkniętym tego systemu, czyli recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów. - My angażujemy się jeszcze bardziej w odzyskiwanie aluminium ze złomowanych fasad i okien, które prawie w 100% nadają się do ponownego wykorzystania. W przypadku systemów aluminiowych marki WICONA mamy do czynienia z systemami, które dzięki zaawansowanym technologiom są wytwarzane w obiegu zamkniętym, przy użyciu aluminium z recyclingu. Hydro CIRCAL 75R to materiał certyfikowany przez DNV-GL, pochodzący z poużytkowego aluminium, czyli aluminium, które osiągnęło koniec swojego cyklu życia. Jest to jeden z największych osiągnięć ostatnich lat, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój na rynku budowlanym. Obecnie wszystkie inwestycje, w których bierzemy udział, realizowane są w oparciu o aluminium Hydro Circal, co wpływa na redukcję CO² tych obiektów. Myślę, że to nasza cegiełka, która wpłynie na przyspieszenie transformacji budownictwa i architektury, której jesteśmy świadkami - podsumowuje szef polskiego oddziału marki WICONA. - To między innymi te aspekty będą wybrzmiewać w czasie tegorocznego PLGBC Green Building Summit, na który serdecznie zapraszamy - dodaje.
Stowarzyszenie PLGBC tworzy koalicje przedsiębiorców oraz instytucji, które w swojej działalności poddają się rygorystycznym wymaganiom zrównoważonego budownictwa.
W ramach współpracy członkowie stowarzyszenia dzielą się wiedzą w zakresie rozwijania procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju, które przynoszą korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.
Nadesłał:
magdalena.wozniak@theimagine.pl
|
Komentarze (0)